Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
ONLİNE RANDEVU

Lütfen formu doldunuz...


Alt Göz Kapağı Gevşekliği

Alt Göz Kapağı Gevşekliği

Alt göz kapağındaki dokular zamanla yerçekimine bağlı olarak sarkarlar, deri gerginliğini yitirir ve gevşer. Kişinin genetik yapısıyla da bağlantılı olarak erken yaşlarda da şikâyetler ortaya çıkabilir. Ama sonuçta ortaya çıkan şikâyetler aşağı yukarı aynıdır. Bunlar; yanakların sarkması; gözaltlarının çukurlaşması veya torbalanması; gözaltı halkalarının ortaya çıkması; derinin gevşemesi ve gözün daha yuvarlak bir şekil alması olabilir.

Bu şikâyetlerin giderilmesi için gözaltı dolguları ortaya çıkmıştır ve yaygın olarak kullanılmaktadır. Ama ben gözaltına dolgu ile elde edilen estetik sonuçları pek doğal bulmuyorum. Dolgular gevşek deriyi daha sıkı yapmaz, sarkan yanağı germez ve göz kapağı yapısını değiştiremez. Bu bölgede iyi uygulanmış bir ameliyat hem daha doğal hem de daha kalıcısonuçlar verir.

Gözaltı ameliyatı alt kapak kirpiklerinin hemen altından yapılan ve çok iyi gizlenen bir kesi ile mümkün olabilir. Ve sadece bu ameliyat ile yukarıda belirttiğim; yanak sarkması, gözaltı torbası veya çukurluğu; gözaltı halkaları; derinin gevşekliği ve gözün eski badem şekline getirilmesi mümkün olabilir. Ameliyata bağlı şişlikleri hastanın doku yapısına bağlı olarak 1-2 haftalık bir iyileşme dönemine ihtiyaç gösterir. Ancak hasta bu dönemde ağrı hissetmez ve fiziksel olarak kısıtlılığı olmaz.

Sadece deri gevşemesi ön planda olan hastalar için fraksiyonel laser uygulamaları da gayet iyi neticeler veriyor. Derinin daha sıkı ve genç gözükmesi böylece mümkün oluyor.

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]