Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
ONLİNE RANDEVU

Lütfen formu doldunuz...


Mezoterapi Uygulamaları

Mezoterapi deri altına enjeksiyon yapmak anlamına gelir. Deri altına enjekte edilen maddeye göre uygulamanın adı ve niteliği değişir. Vitamin enjeksiyonları, PRP uygulaması, fibrocell yani kök hücre uygulaması, somon DNA uygulaması hepsi birer mezoterapi yöntemidir. Tüm bu uygulamalar içinde benim için en değerli uygulama ışık dolgusu adıyla da tanınan hyalüronik asit (HA) uygulamasıdır.

HA uygulamasını diğer tüm yöntemlerden ayıran en önemli yanı HA ciltte bulunan bir yapı taşıdır. Ciltteki görevi su tutmaktır ve yaşla birlikte azalır. İşte bu nedenle ciltte faydalı olan bir molekülün tekrar cilde kazandırılması bana son derece mantıklı gelen bir yaklaşım. HA miktarı arttıkça deri daha fazla su tutar ve canlanır, ışık yansıtma kapasitesi artar ve ışıltılı bir görünüme kavuşur.

Bir diğer güzel taraf da HA uygulamasını sadece bir kere yapınca etkisini 9-10 aya kadar göstermesidir. Diğer mezoterapi uygulamalarında genelde 2-3 hafta arayla yapılan 3 yükleme dozu ve sonrasında ortalama 6 aylık yenileme dozlarıyla en sabırlı hastayı bile usandırmak mümkün gözüküyor.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]