Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
ONLİNE RANDEVU

Lütfen formu doldunuz...


Fraksiyonel Radyofrekans

Fraksiyonel rafyofrekans uygulaması, yani halk arasında bilinen ismiyle altın iğne, fraksiyonel lasere göre daha yeni bir teknolojidir. Cilt gençleştirme uygulamaları arasında etkileri açısından benim favorim olmuştur.

Bu yöntemde radyofrekans (RF) enerjisinin iletileceği derinliği ve cilt katmanını belirlemek mümkündür. Derin doku uygulamaları özellikle yüzde kolajenin sıkılaşmasını sağlayarak hafif bir germe etkisi ortaya çıkarabilir. Bu etki genelde 8-12 ay sürer ve geçicidir. Derin doku uygulamaları benim çok sınırlı kişide kullandığım bir yöntemdir. Çünkü derin uygulama sırasında deri altı yağ dokusunun da zarar görüp uzun vadede incelmesi söz konusu olur. Yaşla birlikte zaten deri altı yağ kitlesi azalırken daha da azaltmak estetik açıdan istenen bir durum değildir. Ancak yüzü geniş ve çok yanaklı kişilerde bu inceltici etki tam da istenen bir tedavi olabilir.

Benim fraksiyonel radyofrekans teknolojisini yaygın olarak kullandığım alan ise deri seviyesinde daha yüzeysel uygulamalardır. Deri seviyesinde etki hücre döngüsünün hızlanarak yıpranmış üst tabakanın alttan gelen genç hücrelerle yenilenmesi ve kolajen yapımının uyarılması şeklinde olur. Bunun neticesinde geniş olan gözenekler sıkılaşır, cilt canlanır ve daha sağlıklı bir görünüme kavuşur, dokunulduğunda daha pürüzsüz ve yumuşak hissedilir. Varsa pigmentasyon problemi ve lekeler daha düzenli hale gelir.

Genel bir anti-aging uygulaması olarak lasere göre uygulaması hasta açısından daha rahattır. İşlem sonrası kızarıklık süresi genelde ilk 24 saatle sınırlıdır ve laserde olduğu gibi şişme görülmez. İyileşme süreci çok daha hızlı olur. Ve ilk günden itibaren makyaj ile hastanın sosyal hayatına devam etmesi sağlanır.

Fraksiyonel Radyofrekans kaç seans yapılır?

Bu sorunun cevabı uygulama amacına göre değişir. Gözenek sıkılaştırma işlemi için genelde 2 seans yeterli olur. Leke tedavisi için 2-4 seans arası uygulamalar genelde yeterli netice verir. Genel anti-aging amacıyla uygulamada öncelikle bir seanssın etkisini görmek istiyorum. Hastayı bundan sonra tekrar değerlendirip bir sonraki uygulamanın ne zaman yapılması gerektiğine karar veriyorum. Bu, cildin durumuna göre bir ay sonra da olabilir, bir sene sonra da olabilir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]