Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
ONLİNE RANDEVU

Lütfen formu doldunuz...


Buz Lazer Epilasyon

Buz Lazer Epilasyon Uygulaması

Buz Lazer; epilasyon ve lazer epilasyon uygulamalarının en acısız, en hızlı ve en son teknolojisi olup 810nm dalga boyunda bir Diode lazer teknolojisiyle çalışan sistemdir.   

Buz Lazer epilasyon, istenmeyen tüylerden kurtulmak için en etkili çözümdür. Kıl köklerine uygulanan ışık atışlarıyla kıl kökleri zayıflatılarak yok edilmektedir. Buz Lazer epilasyonun seans süreleri genel lazer seans sürelerine nazaran yarı yarıya daha kısa sürmektedir. Çünkü buz lazer cihazlarının tedavi başlık uçları çok daha geniş ve büyüktür.

Buz Lazer epilasyonda kesin sonuçlar elde etmek için gerekli olan seans sayısında da düşüş mevcuttur. Klinik araştırmalara göre altı hafta aralıklı altı seansın optimum sonuçlar elde etmek için yeterli olduğu bilinmektedir. Aynı zamanda Buz Lazer teknolojisiyle sıcak taş masajı konforunda ve çok kısa süren seanslarıyla uygulama yapmak mümkündür.

Lazer epilasyonun ciddi sağlık sorunlarına yol açabilecek zararlarının olduğu kanıtlanmamıştır, cilt yapısına göre değişiklik gösteren yan etkileri olabileceğini söylemek daha doğru olacaktır. Her cilt tipi birbirinden farklıdır, hassas ciltlerde lazer epilasyonun yan etkilerine daha sık rastlanmaktadır. Lazer epilasyon sonrasında ciltte farklılıklar gözlemlenebilir, yanma, leke ve kızarıklık oluşabilir. Buz Lazer ’in soğutucu özelliği sayesinde bu yan etkiler en minimum koşulda kalmaktadır.

Lazer epilasyon yapılırken cilt yapısının doğru analiz edilmesi, uygun derecenin ayarlanması, uzman kişiler tarafından uygulanıyor olması oldukça önemlidir. Lazer epilasyon uygulanmadan önce ve sonra kişisel bakım ve hijyene dikkat edilmesi gerekmektedir. Epilasyon yaptırılacak bölgede enfeksiyon, yara, iltihap gibi sağlık sorunları varsa o bölgelere lazer epilasyon uygulanmamalıdır. Epilasyon sonrasında ise, direkt güneş ışınlarından kaçınılmalıdır, epilasyon yapılan bölgenin direkt ışığa maruz kalması ciltte leke ve soyulmalara yol açabilmektedir. Bu sebeple koruyucu güneş kremi kullanmadan güneşle temastan kaçınılmalıdır. Epilasyon sonrasında en az 5 saat kadar süreyle duş almamalı ve epilasyon yapılan bölgeye su temas ettirilmemelidir.

Lazer Epilasyon uygulama alanı olarak vücudumuzda tüylenme olan hemen her bölgesi için uygun bir yöntemdir. Kısacası istenmeyen tüylerden kurtulmak amacıyla ağda, jilet ya da tüy dökücü kremleri kullanabildiğimiz her alan için lazer epilasyon yöntemini de kullanabiliriz. Yüz bölgesi, koltukaltı, Genital, Bacak, Sırt, Göğüs ve kol bölgelerinde rahatlıkla uygulanabilir.

Lazer Epilasyon uygulamasından başarılı sonuç alınması sadece uygulama biçimi ve cihazın kalitesi ile bağlantılı değildir. Epilasyon hizmetini alan kişide hormonel problem ya da sağlığı olumsuz etkileyen durumlar söz konusu ise etkin başarı sağlanamayacaktır. Müşteriyi doğru tanıma ilkesi burada devreye girecektir.

Buz Lazer ile yaz ve kış aylarında rahatlıkla uygulama yapılmaktadır. Her cilt tipinde ve her kıl renginde etkilidir. Çok hızlıdır, ortalama bir tüm vücut 35 dakika sürmektedir.  Buz Lazer de 4-6 seans arası optimum sonuç almak için yeterli olacaktır. FDA onaylı bir sistem olup ciltte tahrişe ve lekelenmeye izin vermez, Acı eşiği düşük olan erkeklerin de ilk tercihi buz lazerdir. Ağrısız ve acısız işlem sağlar. Genital bölge gibi hassasiyeti olan tüm bölgelerde etkilidir.

Lazer epilasyon için yapılabilecek en önemli uyarı hamilelerin asla epilasyon yaptırmaması gerektiğidir. Gebelik sürecinde epilasyonun ciddi zararlar verebileceği uzmanlar tarafından belirtilmektedir. Gebelik sonrasında hormonel düzensizlikler atlatıldıktan sonra ve bebek emzirme süreci devam ederken de doktor onayıyla lazer epilasyon işlemine başlanabilir. Lazer Epilasyon için bilinmesi gereken en önemli ikinci uyarıda 18 yaş altı kişilere kesinlikle uygulama yapılmamasıdır. Henüz hormonel gelişimi ve vücut oluşumu tamamlanmadığı için sakıncalı olacaktır.

 

 

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]