Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
ONLİNE RANDEVU

Lütfen formu doldunuz...


Ameliyat Olmuş Meme

Ameliyat Olmuş Meme

Daha önce meme ameliyatı olmuş hastalar bana birkaç farklı sebeple gelirler. Ya ilk ameliyatlarının üzerinden zaman geçmiş, tekrar hamilelik oluşmuş ve doğal olarak tekrar memede deformasyon oluşmuştur. Ya da ilk ameliyatla ilgili hoşa gitmeyen bir sonuç ortaya çıkmıştır. Örneğin; asimetri, fazla yara izi veya tatmin etmeyen şekil, büyüklük gibi.

Çoğu durumda hastalar ikinci bir operasyon ile diledikleri sonucu alabilirler. Meme eğer aşırı büyük ve sarkıksa yeni bir küçültme ve dikleştirme ameliyatından yarar görecektir. Protezli bir memede hasta büyüklükten şikayetçi ise daha küçük bir proteze geçilebilir. Ancak bu durumda deride de gevşeme olabileceği için belki bir dikleştirme ameliyatını da ilave etmek gerekebilir.

Memeler arası asimetriler en sık karşılaşılan durumdur. Belli oranda bir asimetri normal olarak kabul edilmelidir. Çünkü hiçbir zaman iki meme birbirinin aynısı olamaz. Asimetriyi gidermek için benim tercihim öncelikle büyük olanı küçüğe uygun hale getirmek şeklindedir. Hasta ile görüştükten sonra tam tersine hareket etmek de mümkün olabilir.

Meme üzerinde oluşmuş kötü bir yara izini düzeltmek bazen hepsinden zor olabilir. Hastayla görüşüp her durumu kendine özgü şekilde düzeltmeye çalışmak gerekir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]