Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
ONLİNE RANDEVU

Lütfen formu doldunuz...


Ameliyatlı Kulak

Ameliyatlı Kulak

Yelken kulak ameliyatı plastik cerrahlar için gerçekleştirmesi kolay gibi gözükse de aslında pek çok incelikler gerektiren bir işlemdir. Kötü yapılmış, istediği sonucu alamamış kulak estetiği operasyonları hiç de az değildir. Mutsuz olan hastaların önemli bir bölümü tekrar ameliyat olmak zorunda kalabilirler. Bu durumda cerrahın yapacağı işlem ilk operasyona göre daha zordur

Ameliyatlı kulaklarda en sık gördüğümüz deformite kıkırdağın aşırı kıvrılması veya kırılmasıdır. Bu kulak hatlarında keskinleşmeye ve estetik olmayan bir görünüme sebep olur. Düzeltmesi zor bir problem olmasına karşın tümüyle imkansız değildir. En azından belli oranda bir düzelme sağlanabilir. Bir başka sık karşılaşılan problem de yelken kulak probleminin yeteri kadar düzeltilememesi, kısmen veya tamamen problemin geri dönmesidir. Bu durumu düzeltmek nispeten daha kolaydır. İlk ameliyatta yetersiz kalan işlemleri daha kuvvetli bir şekilde yapmak gerekir. Bazen de kulağın bir kısmında düzelme sağlanırken bir kısmında istenen düzelme sağlanamaz. Örneğin kulak memesine istenen şekil verilemez. Yine bu durumda da yeni bir müdahale ile gerekli düzeltme sağlanabilir.

Akılda tutulması gereken konu ameliyatlı kulaklara müdahale biraz daha zor olsa da hoşa gitmeyen bir estetik bozuklukla yaşamaktansa bir kez daha ameliyata şans vermek her zaman daha iyidir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]