Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
ONLİNE RANDEVU

Lütfen formu doldunuz...


Bacak Estetiği

Bacak Estetiği

Benim en ilginç bulduğum estetik müdahalelerden ikisi kol ve bacak estetiğidir. Çünkü bu bölgelerin ameliyatlarını planlarken diğer alanların aksine 360 derece çepeçevre estetik neticeyi düşünmek zorundasınız. Bacak estetiğinde de germe yöntemleri yağ alma ve hatta yağ enjeksiyonları ile şekillendirme işlemleri hastaya göre uygulanabilir.

Klasik bacak germe arzulayan hasta elli yaşın üzerinde, bacak derisi gevşemiş, özellikle bacağının iç tarafı sarkmış hastalardır. Son yıllarda artan zayıflama ameliyatlarına bağlı olarak artık daha genç yaşta hastalar da bacaklarını gerdirme isteği duyuyorlar.  Bir diğer grup hasta da bacakları yapısal olarak kalın olan ve vücutlarının diğer bölgelerine göre orantısız kalan hastalardır.

Liposuction yöntemiyle bacaklarda kalın olan bölgeleri inceltmek ve vücut orantısını sağlamak mümkündür. Bu oranı sağlamak için bazen de alınan yağları uyluk bölgesine veya kalça bölgesine vererek vücut kıvrımlarının daha estetik görünmesini sağlayabiliyoruz. Dolayısıyla bu ameliyatı yaparken sadece problemli alana değil, bir bütün olarak vücut hatlarına bakılmalıdır.  Bel, kalça, bacak oranı göz önüne alınırsa daha estetik sonuçlar ortaya çıkıyor.

Bacakların yan tarafı ve ön tarafında fazla yağlanma ve kalınlık genel şikayet konusu iken bacak içi bölgesinde hastalarımın çoğunun problemi deri gevşekliğidir. Gevşek deri spor yaparak sıkılaşmaz. Spor ile sadece altta yatan kas dokusu sıkılaşır. Eğer derinizde gevşeklik varsa gevşek olan kısım çıkarılmalıdır. Hastanın yaşına ve gevşekliğin 3 boyutlu olarak değerlendirilmesine bağlı olarak sadece bikini hattının içinde kalacak bir kesi ile işlemi gerçekleştirmek mümkün olabilir. Böylece iz problemi minimumda tutulur, hastayı rahatsız etmez. Daha ileri durumlarda bacak içinden diz kapağına doğru da bir kesi yapılarak enine olan gevşemenin de giderilmesi gerekir. Bu durumda iz daha uzun olacaktır.

Hastalarımı en fazla rahatsız eden bölgelerden birisi de bacak arkasında selülit problemi ve bacak popo geçişi noktasında yağ birikimleridir. Selülit için hala daha mucizevi bir çözüm sunamıyoruz. Ama tıptaki gelişim hızıyla bu konuda da etkili yöntemlerin ortaya çıkması uzak değil. Liposuction ile şekillendirme burada da yardımcı olabilecek bir yöntem. Hastanın değerlendirilmesi sırasında yapılabilecek işlemler detaylı olarak konuşulur.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]