Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
ONLİNE RANDEVU

Lütfen formu doldunuz...


Bişektomi

Bişektomi Nedir?

Yüzünüzün hatları yuvarlaksa, kilo vermenize rağmen yüzünüz zayıflamıyorsa bişektomi ameliyatı yani yüzden yağ çıkarılması işlemi size göre olabilir.

Günümüzün estetik anlayışı içinde belirgin elmacık kemikleri, belirgin çene hattı ve çukur yanak giderek daha fazla kabul görüyor. Mankenlere baktığınızda çoğunun bu kriterlere uyduğunu görebilirsiniz. Dergi ve televizyonda bu yüz yapısı ile sık karşılaşan normal insanlar da giderek böyle bir yüz yapısını benimsiyor. Avurtları çukur, elmacık kemiği ve çenesi belirgin bu yapının güzellik için tek kriter olduğunu söylemiyorum. Sonuçta güzellik oldukça subjektif bir kavram ve daha ziyade karşısındakinde bırakılan etki ile ilgili. Bu anlamda yukarıda belirttiğim kriterlerin tam tersinde de oldukça güzel olarak nitelendirilecek yüzler mevcuttur. Belirtmek istediğim konu belli bir güzellik algısı yaratıldığı için yanağını çukur olarak görmek isteyen daha çok hasta ile karşılaşıyoruz.

Peki yanaklar nasıl çukur hale getiriliyor?

Yanağa çukur görünüm verecek temelde iki yol var. Birincisi liposuction. Yani o bölgedeki yağ dokusunun yağ emme yöntemiyle uzaklaştırılması. Ben bu birinci yöntemi pek beğenmiyorum çünkü liposuction yöntemiyle ancak yüzeyel yağ dokusu olan hastalar tedavi edilebilir. Ama yanağı yuvarlak olanların çoğunda durum yapısaldır ve asıl yağ kitlesi derin plandadır. İşte bişektomi dediğimiz ameliyat da bu derindeki yağ dokusunun alınması işlemidir. Operasyon aslında kısa süren ve hızlı iyileşme gösteren bir metoddur. Ağız içinden yapılan 2-3 cm.lik küçük kesilerle derin plan yağ dokusuna ulaşılır ve bu yağ dokusu dilendiği oranda dışarı alınır. Kesiler ağız içinde olduğu için görünen bir iz olmayacaktır. Birkaç gün işleme bağlı şişlik görülebilir ama sonrasında yanaklardaki incelme belirgin olacaktır.

Yukarıda bahsettiğim belirgin elmacık kemiği ve çene yapısına kavuşmak için bu ameliyatı dolgu enjeksiyonları ile de desteklemek gerekebilir. Böylece 21. Yüzyılın gelişen estetik normlarına uygun bir yüz görüntüsüne yaklaşılabilir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]