Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
ONLİNE RANDEVU

Lütfen formu doldunuz...


BodyLift

Bodylift

Vücut şekillendirme amaçlı tüm dünyada ve ülkemizde en sık gerçekleştirilen işlem liposuctiondır. Biz bu işlem ile ilgili ayrı bir yazı konusu yapacağız. Ama bunun dışında kalan ve hastalarımız tarafından daha az bilinen yöntemler de mevcuttur. Kol germe, bacak germe, tüm vücut germe yani bodylift, popo germe gibi ameliyatlar da vücut şekillendirme amacıyla yapılırlar.

Obezite cerrahisinin giderek yayılması ile beraber 40-50-60 kilo veren kişilerin sayısı artmaya başladı. İnsan bu kadar fazla kilo verince tüm metabolik değerleri ve yaşam kalitesi ciddi oranda düzelir. Ama karşılığında vücudunda çeşitli bölgelerde sarkıklıklar ve deformasyonlar ortaya çıkmaya başlar. Başlangıçta sanki hiç de önemli olmayan bu deformasyonlar hastanın yaşam kalitesi ve buna bağlı beklentisinin artmasıyla birlikte giderek daha çok rahatsız edici olur.

Kol ve bacaklardaki sarkmalar bu bölgelere yapılacak ayrı ayrı germe işlemleriyle giderilebilir. Ama benim tecrübelerime göre hastaları en sık rahatsız eden bölgelerin başında karın, bel çevresi ve popo gelmektedir. İşte bodylift ya da 360 derece vücut germe dediğimiz ameliyatla hastaları rahatsız eden bu üç belge tek seferde düzeltilebilir.

Bana başvuran hastalarımın çoğu sadece deformitenin en belirgin olduğu karın bölgesi şikayetiyle gelirler. Verilen kilo miktarına bağlı olarak bel ve popo bölgesi de az veya çok etkilenmiştir. Önemli olan karnı gerdikten sonra diğer bölgelerin hastanın gözüne batacak günlük yaşantısını etkileyecek ölçüde belirgin olup olmayacağıdır. Eğer muayenem sonunda belirgin bir deformite olacağını düşünüyorsam hastama muhakkak bodylift ameliyatını öneriyorum. Böylece bir kez ameliyat olarak tüm sorunlarından kurtulması şansı ortaya çıkar.

Kilo verme sonrası vücut şekillendirme arzusu olan hastaların genellikle birkaç alanda problemi vardır ve geçirecekleri ameliyatlar birkaç seans halinde yapılabilir. Böylece hasta sağlığı ve güvenliği de elden bırakılmamış olur. Sıralama doktor ile hastanın karar vereceği şekildedir. Ben genellikle hastamı en çok rahatsız eden bölgeden başlamayı tercih ediyorum. Böylece en sorunlu bölge en önce tedavi edilmiş olur. Biraz önce bahsettiğim bodylift ameliyatı tek başına 6-7 saat sürdüğü için başka bir cerrahi işlemle kombine etmiyorum. Diğer bölgeler için de ayrı bir sıralama yapmak uygun oluyor.

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]