Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
ONLİNE RANDEVU

Lütfen formu doldunuz...


Brezilya Poposu (BBL)

Biraz önce klinikteki hastamla brezilyalıların poposunun neden bu kadar estetik olarak algılandığını konuştuk. Aslında sadece brezilyaya ait olmayan ama genelde Latin Amerikalılarda görülen bir özelliktir bu. Dolgun olmasına karşın dik ve kavisli görülen bu popo yapısının birinci nedeni omurga ve leğen kemiğinin anatomik özelliğidir. Latin ırklarında omurgada bizim lordoz dediğimiz eğim fazladır. Bu omurga yapısı ile leğen kemiğinin yaptığı açı da daha belirgindir. Bu durum bizim Latin ırklarında gördüğümüz dik ve dolgun duran popo yapısını sağlayan ana nedendir. Bizde böyle bir omurga yapısına nadir rastlandığından popo yapısı da farklıdır.

Peki ama Brezilya poposu terimi nereden geliyor?

Bu da tam bir estetik düşkünü olan Brezilyalı kadınların daha dolgun ve geniş kalça istemelerinden kaynaklanmış. Popo estetiği ameliyatlarının en fazla gerçekleştirildiği yer uzak ara ile Brezilyadır. Brezilyalı cerrahlar popoya silikon protez yerleştirme ameliyatını ortaya koymuş ve yıllar içinde geliştirmişlerdir. Silikon protezlerin istenmeyen etkilerinin ortaya çıkmasıyla daha az yan etkisi olan yöntemler denenmiş ve vücuttan alınan yağın popoya verilmesiyle hacim kazandırma yöntemi ortaya çıkmıştır. Yani özetle halk arasında Brezilya poposu olarak yayılan estetik operasyon popoya hastadan alınan yağın enjeksiyonudur.

Yıllar içinde yağ enjeksiyon teknikleri geliştikçe daha hassas ve daha kalıcı sonuçlar almak mümkün oldu. Artık liposuction yöntemiyle fazlalık bölgelerden alınan yağlar özel filtrelerden geçirilip arındırılarak doğrudan popoya verilebiliyor. Burada hasta emniyeti için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var. Öncelikle yağların verildiği bölge deri altı olmalıdır. Bazı durumlarda kas içine ve kas altına da enjeksiyon yapmayı tercih eden doktorlar vardır. Ama bu bölgelerde büyük kan damarları da bulunur. Bu kan damarlarına verilecek hasar istenmeyen sonuçlara neden olabilir. Bir başka nokta da ne kadar yağ enjekte etmek gerektiği. Genelde verilen yağın az veya çok bir kısmı eriyecektir. Ameliyattan aylar sonra geriye kalan yağ miktarı hastayı tatmin etmeyebilir. Dolayısıyla ben hastalarımla konuşurken daima işlemi iki seanslı olarak düşünmelerini, bir seferde istenilen sonucu elde etmenin nadir bir durum olduğunu söylerim.

Sizin de bu operasyon için uygun olup olmadığınıza plastik cerrahınızla yüz yüze görüştükten ve muayene olduktan sonra karar vermeniz gereklidir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]