Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
ONLİNE RANDEVU

Lütfen formu doldunuz...


Burun Ucu Estetiği

Burun Ucu Estetiği Hakkında

Burun ucu tam olarak neresi acaba? Kimler burun ucu estiği için uygun adaylardır?

Hiç burnunuzu hareketli kısım ve hareketsiz kısım olarak ikiye ayırmak aklınıza gelmiş miydi? İşte burun estetiği ameliyatı temelde hareketsiz ve hareketli iki kısım üzerinde yapılır. Kemikten oluşan kısım burnun hareketsiz iskeletini oluştururken kıkırdak kısım burnun hareketli bölümüdür. Kemik kısma dokunmadan sadece kıkırdak doku ile yapılan müdahalenin adı burun ucu estetiğidir.

Burun Ucu Estetiği Kimlere Yapılır?

Burun ucu estetiğine aday hastaların kemikle ilgili kemer, eğrilik, genişlik gibi problemleri olmaz. Sadece kıkırdak dokudan kaynaklanan; örneğin burun kanatlarının iri olması, asimetrik olması veya burun ucunun düşük olması gibi şikayetleri vardır. Böyle bir ameliyat standart rinoplasti yani burun estetiğine göre daha kısa sürer. Hastanın ameliyat sonrası dönemde şişmesi daha az olur. Morarma hemen hiç olmaz. Ameliyat sonrasında burun ucundaki görüntü daha rafine olur.

Burun Ucu Estetiği Teknikleri

Burun ucu ameliyatlarını ben genellikle açık teknikle yapmayı tercih ediyorum. Kapalı yönteme göre kıkırdak yapının tamamının görülebildiği ve en ince şekilde tedavi edilebildiği bir yöntem olduğu için açık tekniği tercih ediyorum. Çünkü burun ucu operasyonu planlanacak hastanın ihtiyacı standart bir operasyona göre daha minördür. Böyle bir olguda bazen bir milimetre bile önemli olabilir.

Burun ucu Estetiği Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Hastalarımın bilmesini istediğim bir başka husus da geçireceğiniz ameliyatın standart bir ameliyat mı yoksa burun ucu estetiği mi olacağı konusunda doktorunuzun tavsiyesini dinleyin. Bazen sadece burun ucu isteyen bir hastanın standart bir burun estetiği ihtiyacı olabilir. Biz hastayı değerlendirirken burun ucunu, burnu ve hatta tüm yüzü bir bütün olarak değerlendiriyoruz. İstediğiniz burun ucu operasyonundan sonra oluşacak görüntünün burnun kemik yapısına ve yüze uyumu önemli bir konudur. Hastanın fark edemediği detayı plastik cerrahı görebilecektir.

Benim burun ucu estetiği tavsiye ettiğim bir başka hasta grubu daha vardır ki bunlar da genelde 35-40 yaş grubu ve üzeridir. Standart rinoplasti ameliyatı genelde yirmili yaşlarda yapılır. Hastalar yüzlerinin tam orta yerinde burunlarında oluşan değişime erken yaşlarda daha kolay adapte olurlar. İleri yaşlarda burun ucu estetiği yüzde daha az bir değişime sebep olur. Bazen hastaların yakınları bile ameliyat geçirdiğini fark edemez. Bu da daha ileri yaş grubu için sosyal olarak tolere etmesi kolay bir süreç yaratır.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]