Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
ONLİNE RANDEVU

Lütfen formu doldunuz...


Çene Dolgusu

Çene Dolgusu ve Bilinmesi Gerekenler

Sonda söylenecek olanı başta söyleyeyim: Ben artık çene büyütme ameliyatı yapmıyorum. Nedeni ise basit, benim üç boyutlu dolgu dediğim şekillendirme özelliği kuvvetli olan dolgularla artık çeneye istediğimiz şekli vermek mümkün. Bu sayede küçük olan bir çene ucunu büyütmek, aşağıya doğru uzatmak, çene ile alt dudak arasında oluşmuş çukurlukları gidermek mümkün olabiliyor.

Eskiden çene ucuna ya protez konup şekillendirilirdi, ya da çene ucu kemiği kesilip şekil verilip vidalarla tespit edilirdi. Bu iki yöntem de tabii ki cerrahi uygulamadır. Hastalar için pek de tercih edilen yöntemler değildi. Şimdi dolgu maddelerini aynı implantlar gibi kullanarak kemik üzerinde şekillendirici etki elde ediyoruz. Bu benim ve hastalarımın işini çok kolaylaştıran bir yöntem. Bir ameliyattansa 15 dakika süren bir işlem ile hasta hemen ve iyileşme için ek bir süre olmadan istediği çene yapısına kavuşuyor. Bu anlattığım tabii ki sadece büyütmeye yönelik işlemler için. Küçültme amaçlı olarak hala ameliyat olmak gerekiyor.

Benim bu bölgede kullandığım dolgu maddesi aynı diğer alanlar gibi hyalüronik asit içerikli. Ancak kalıcılığı biraz daha fazla. Ortalama 18-24 aya kadar etki gösteriyor. Bu madde ile gelişimsel olan çene ucu asimetrisi, küçüklüğü gibi problemler tedavi edilebiliyor.  Erkeklere daha maskülen duran geniş ve köşeli bir çene ucu, kadınlara daha feminen duran dar ve yuvarlak bir çene ucu şekillendirmek mümkün. Bir de pek çok kişinin farkına varmadığı bir değişimi geri döndürmek mümkün. İlerleyen yaşla birlikte çene ucu yukarı döner ve alt dudak çene bileşkesindeki çukurluk artar. Bu aslında yaşlı bir ifadeye neden olur ama kimse tam olarak adlandıramaz. Dolgu ile bahsettiğim çukur da doldurularak tekrar daha genç ve dinamik bir ifade sağlanabiliyor.

Orta yaş sonrası kadınları en çok rahatsız eden bölgelerden birisi de çenelerinin yan tarafında oluşan sarkmalardır. Yağ dokusunun aşağı yönde yer değiştirmesi ve cilt elastikiyetinin kaybolması sarkmalara neden olur. Bu durum bazı kişilerde çok belirgin olup ancak cerrahi tedaviye cevap verse de, başlangıç aşamasında olanları yine 3 boyutlu dolgularla gidermek mümkündür.

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]