Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
ONLİNE RANDEVU

Lütfen formu doldunuz...


Dudak Çevresi Çizgileri

Dudak Çevresi Çizgileri

İngilizce de “smoking lines” denen dudak çevresinde, özellikle üst dudakta yer eden çizgiler pek çok kişiyi rahatsız eder. Her ne kadar “sigara çizgileri” adı verilse de bu çizgiler sigara içende de, içmeyende de görülebilir. Zamanla derinleştiklerinde oldukça rahatsız edici bir estetik problem olabilirler.

Dudak çevresi, yüz germe ameliyatı ile ulaşılması son derece zor olan, cerrahi sahadan uzak kalan bir bölgedir. Bu nedenle dudak çevresi çizgilerin çaresi cerrahi değildir. Elimizde bu sorunu tedavi edebilecek üç adet geçerli yöntem bulunuyor. Bunlardan birincisi laser uygulamaları, bir diğeri botulinium toksini, sonuncusu da dolgu uygulamalarıdır.

Günümüzde fraksiyonel laser uygulamaları deride oluşan ince kırışıklıkların giderilmesinde etkili bir şekilde kullanılmaktadır. Özellikle fraksiyonel karbondioksit laser cildin en derin tabakalarına kadar nüfuz ederek bu bölgelerde oluşan kırışıklıkları giderebilmek için yeni kolajen sentezine sebep olmaktadır.

Dudak çevresi kasların kasılmasını botoksla yumuşatarak derin çizgilerin oluşmasını engellemek de mümkündür. Dikkat edilmesi gereken konu dudaklara fazla miktarda botoks uygulandığında hasta konuşurken veya su içerken rahatsızlık duyabilir. Tecrübeli bir hekim tarafından uygun doz ayarlaması yapılmalı.

Yukarıda bahsedilen her iki yöntemle kombine veya tek başına olarak kullanılabilen bir diğer yöntem de dolgulardır. Ben dolguları genelde laser ve botoks ile kombine olarak daha derin çizgilerde kullanmayı seviyorum. Tüm çizgiler tek tek doldurulduğunda üst dudakta suni bir görünüme sebep olabiliyor. Sadece derin çizgilerde dolgu desteği almak bana göre daha doğal sonuçlara sebep oluyor.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]