Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
ONLİNE RANDEVU

Lütfen formu doldunuz...


Göz Çevresine Yapılacak Birkaç Dokunuş İnsanı Genç Gösterir

Yüz gençleştirme işlemleriyle ilgilenen bir plastik cerrahın ilk yapması gereken karşısındaki kişinin yüzünü bir bütün olarak ele alıp nerede ifadenin söndüğünü ve canlılığını kaybettiğini bulmaktır.

Benim hastalarımı değerlendirirken kullandığım birkaç püf noktasını burada sizlerle paylaşmak istiyorum. Genelde karşımdaki hastanın yüzünü yukarıdan aşağıya doğru inceliyorum. Kaşların seviyesi çok önemlidir. Zamanla yer çekimi etkisiyle kaşlar aşağı iner. Kaş kirpik arası mesafenin daralması yorgun bir ifade kazandırır. O zaman aşağı inen kaşları yukarı almak her zaman bizi daha canlı gösterir. Bunu kaş asma ameliyatıyla yapabileceğimiz gibi botulinium toksin uygulamalarıyla da yapabiliriz. Üst göz kapağında oluşan deri sarkmaları, alt kapak torbalanmaları ve gözaltı çukurlar da bizi yorgun ve yıpranmış gösterir. Uzun vadede bu sorunlar için benim önereceğim en etkili sonuç göz kapağı estetiğidir. Ama hastalar kendilerini ameliyata hazır hissedene kadar kazayağı bölgesine yapılacak botulinium toksin uygulamaları ve gözaltı için dolgu işlemi bir süreliğine tatmin edici sonuçlar verecektir.  Dolgu uygulamasından bahsederken bir miktar uygulamanın elmacık kemiği bölgesine de yapılması elmacık kemiklerinin eski ovalini kazanmakta faydalı olur. Ancak bu bölgeye aşırı uygulamadan kaçınmak gerekir aksi takdirde yüzün genişlediği “aslan yüzlü” bir görünüme kavuşulur ki bu istemediğimiz bir durumdur.

Yer çekimi etkisiyle yanakların aşağı inmesi dudaklarla yanak arasındaki hattın derinleşmesine neden olur. Buna dudakların köşesinden aşağı doğru derinleşen çizgiler de eklenince yüze yorgun bir ifade oturur. Dudak çevresi kırışıklıklar ve dudaklarda hacim kaybı ile bir bütün olarak istemediğimiz etkiler ortaya çıkacaktır. Neyse ki tüm bu problemler çözülebilir. Dudak çevresinde de yaygın olarak dolgu uygulamaları ile yaşın getirdiği problemler geriletilir. Aynaya baktığınız zaman kendinizi daha iyi hissedeceğiniz dokunuşlar mümkündür. Aynı göz çevresinde olduğu gibi ileri düzeyde problemli durumlarda en etkili yöntem cerrahi olacaktır. İğneli işlemler veya cihazlarla teknolojik uygulamalara karşın yüz germe ameliyatı hala etkili bir yöntem olarak geçerlidir ve görünen odur ki daha uzun yıllar biz plastik cerrahlar bu ameliyatı yapmaya devam edeceğiz. Zannedilenin aksine iyi gerçekleştirilmiş bir yüz estetiği doğal sonuçlar verir ve sizi olduğunuzdan başka bir kişi yapmaz. Sizin sadece daha canlı ve iyi görünmenizi sağlar.

Daima göz önünde bulundurduğum diğer bir nokta da cildin kalitesidir. Ciltteki lekeler, ince kırışıklıklar, gözenekler istemediğimiz bulgulardır. Laser, radyofrekans gibi cihazlarla bu problemleri gidermek mümkündür. Yaşla birlikte azalan hyalüronik asit miktarını enjeksiyonlarla cilde geri vermek ve bu sayede cildin su tutma kapasitesini arttırmak cildi daha canlı ve sağlıklı gösterir. Yaşlanma etkilerini nispeten geri döndürür.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]