Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
ONLİNE RANDEVU

Lütfen formu doldunuz...


Göz Kapağı Estetiği

Üst göz kapağında yıllar içinde oluşan deri katlantısı o kadar belirgin hale gelebilir ki düzgün bir şekilde makyaj yapmayı zorlaştırabilir, hatta göz kapağında ağırlık ve görme zorluğu ortaya çıkarabilir. Bazen sadece fazla deri ve torbalanma bile kişiyi estetik olarak rahatsız edecek boyutta olabilir.

Alt göz kapaklarında da benzer şekilde deride gevşeme ve torbalanma olur. Bunlara ilave olarak yer çekiminin etkisiyle alt kapak aşağıya doğru sarkar. Badem şeklinde olan göz yapısı yuvarlaklaşır. Tüm bu etkiler kişide yorgun ve yıpranmış bir görünüme sebep olur.

İşte göz kapağı estetiği tüm bu sorunları ortadan kaldırabilir. Gevşemiş olan fazla deriyi alarak ve sarkmaya başlamış olan yağ torbalarını gidererek yeniden daha canlı bir göz çevresine sahip olmak mümkündür. Bu ameliyatlar sırasında varsa göz kapağı düşüklüğü de tedavi edilebilir. Göze yeniden badem şekilde bir görünüm kazandırarak gençleşmiş bir ifade elde edilir.

Ameliyat:

Ameliyatta, üst göz kapağında sarkıklık yapan cilt fazlası uygun miktarda çıkarılır. Bu alan dikildikten sonra dikişler göz kapağı katlantısına gelecek şekilde ayarlandığı için iz problem olmaz. Eğer bu alanda yağ fıtıklaşması varsa, ya fıtıklaşan zayıf duvar güçlendirilir, ya da dışarı sarkan yağlar uygun miktarda çıkarılır. Eğer göz kapağında düşüklük varsa aynı anda bunu da gidermek mümkündür.

Alt göz kapağı ameliyatında, üst göz kapağından farklı olarak derindeki dokuların gevşekliği ön plandadır. Alt kapakta kesi kirpiklerin hemen altından yapılır. Bu bölge iyi iyileştiğinden ve kirpiklerle de gizlendiğinden iz sorun olmaz. Alt kapakta fıtıklaşan yağ dokuları varsa (ki genelde vardır) ya bunların duvarı güçlendirilir, ya da yağ dokularının yerlerini değiştirerek gözaltı torbalanmaları giderilir. Nadir olarak da yağ çıkartmak gerekebilir. Eğer alt kapakta gevşeme varsa, kapağı gözün kenarına asan bağlar güçlendirilir. Böylece hastanın gözü, gençlikteki gibi badem gözlü hale gelir.

Ameliyat sonrası …

Göz kapağı cildi çok ince olduğu ve çok iyi kanlandığı için ameliyat sonunda bir miktar şişme ve morarma muhakkak olacaktır. Bu şişlik ve morluklar 2–3 hafta içinde geçer. Sadece üst kapaklara müdahale yapılmışsa 2–3 gün içinde işe dönebilirsiniz. Hem alt hem üst kapaklara müdahale yapılmışsa bu süre birkaç gün daha uzayabilir. Özellikle alt göz kapağı ameliyatında kesin sonuçlar için 2-3 ay beklemek gereklidir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]