Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
ONLİNE RANDEVU

Lütfen formu doldunuz...


Gözleri Ortaya Çıkarmak

Şimdi şöyle bir düşünelim; gözler her zaman için bir kadının öne çıkarmak isteyeceği bir alan olmuştur. Göze kalem çekme, rimel sürme, kalıcı makyaj uygulamaları veya diğer yöntemler hep gözlerin ve göz çevresinin daha ön planda olmasını sağlamak için çabalardır. Gözlerin ve kaşların güzelliği üzerine yazılmış şiirler, bestelenmiş şarkılar vardır. O zaman plastik cerrahlar acaba göz çevresi için neler yapabilir, gözleri ön plana çıkarmak nasıl mümkündür acaba?

En önemli husus gözleri sadece gözlerden ibaret olarak düşünmemektir.

Göz deyince aslında kaşlar, üst ve alt göz kapakları, kirpikler ve gözlerin yanında bizim kaz ayağı dediğimiz bölge vardır. O zaman gözü öne çıkaracak her işlemde tüm bu bölgeler bir bütün olarak ele almak gerek. Yaşla birlikte neler olduğuna bir bakalım isterseniz. Kaşlar yer çekiminin etkisiyle aşağı doğru düşer, üst göz kapağını örtecek hale gelir. Aynı zamanda kaşlar seyrelir daha sağlıksız görünür. Üst göz kapaklarında deri gevşekliği olur, yağ torbaları rahatsız edecek derecede belirginleşebilir. Kaz ayağı çizgileri derinleşir. Bunlar gülümserken iyi olabilir ama artık sabit düzeye gelince kimse bu kaz ayağı çizgilerinden hoşlanmaz. Alt göz kapakları gevşer. Gözün badem şeklinde hatları yuvarlaklaşır. Göz altı boşalır ve torbalanmalar oluşabilir. Tüm bu yaşlanma belirtileri kişiden kişiye farklı boyutlarda ortaya çıkabilir. Kiminde kırk yaşında, kiminde elli yaşında oluşur, ama sonuçta bu değişiklikler oluşur.

                O zaman gözleri nasıl ortaya çıkaralım?

Önce nispeten basit olan yöntemlerden başlayayım. İyi uygulanmış bir botox ile hem kaz ayağı bölgesindeki çizgilerinizden kurtulabilirsiniz, hem de aşağı düşmüş olan kaş ve göz kapaklarınızı hafif yukarı kaldırabilirsiniz. Kalıcı makyaj uygulamalarıyla seyrelmiş ve şekil vermekte zorlandığınız kaşlarınızı ön plana çıkarabilirsiniz. Bu sayede gözler de daha belirgin hale gelecektir. Biraz daha ileri aşamada cerrahi dokunuşları göz önünde bulundurmak gerek. Kaşlarınızı germe yöntemiyle yukarı alabilirsiniz. Bu sırada kaşları şekillendirmek de mümkün olabilir. Hatta iki taraf arasında varsa asimetriler de giderilebilir. Üst göz kapağı estetiği hastaya eziyeti son derece sınırlı, iyileşme süresi hızlı bir operasyondur. Yaklaşık 45 dakikalık bir işlemle göz kapaklarınızdaki sarkmış deriden ve yağ torbalarından kurtulursunuz. Bu sayede göz makyajınız bulaşmaz ve daha rahat makyaj yapabilirsiniz. Hatta göz kapaklarınıza inen ağırlıktan kurtulacağınız için alın çizgileriniz bile azalabilir. Alt göz kapağına yönelik işlemlerle bir taşla birkaç kuş vurmak mümkündür. Bu yöntemle hem gevşemiş deri ve torbalanmalardan kurtulursunuz; hem göze yeniden badem şekli vererek daha ön planda algılanmasını sağlayabilirsiniz. Badem şeklinde bir göz sizin daha genç gözükmenizi sağlayacaktır. Bu işlem sırasında çoğu zaman benim de tercih ettiğim gibi yanak dokuları da yukarı, eskiden bulundukları alana taşınırsa, bu durumda elmacık kemikleriniz de daha belirgin olacak ve yanaklarınızda birikmiş sarkık deriden de bir oranda kurtulmuş olacaksınız. Tüm bu işlemler sonucunda gözleriniz daha ön plana çıkacaktır.

Buraya kadar bahsettiğim göz çevresine yönelik işlemlerin göze doğrudan etkisini tahmin etmek belki kolaydır. Ama size tahmin etmesi daha zor bir püf noktası vereyim. Eğer burnunuz iri, kemerli ve belirginse burun estetiği ile burnunuzu yüzünüzle daha uyumlu hale getirmeyi düşünün. Göreceksiniz ki burun ameliyatından sonra gözleriniz ön plana çıkacaktır. Aslında yüzün tam ortasında çok dikkat çeken bir burun varsa, çevresindeki kaş, göz, dudak gibi bölgeler hep gölgede kalır. Burun bir adım geri çekilirse dudak ve gözleriniz daha belirgin olacaktır. Ama unutmayın ki burun estetiğinizin yüzünüz ile uyumlu ve son derece doğal gözükmesi gerekir. Aşırı yapılı bir burun da dikkati en az iri bir burun kadar çekecek ve istenen etki oluşmayacaktır.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]