Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
ONLİNE RANDEVU

Lütfen formu doldunuz...


İri Burun

İri Burun

Burun yüzün tam ortasında yer aldığı için çok kolay dikkat çeker. Doğal ve güzel bir burun aslında hiç dikkat çekmeden duran burundur. Bu sayede gözler, kaşlar veya dudaklar iltifat alır. Ancak burun göz önünde olmaz. Eğer burun yüzün bütününe göre fazla belirginse yüzün bütün oranları bu durumdan etkilenir. Gözler, kaşlar, dudaklar ikinci plana düşer ki bu hiç istemediğimiz bir durumdur.

İri burun özellikle bizim bulunduğumuz coğrafyada çok sık rastladığımız bir sorundur. Bu nedenle Türkiye, burun estetiği operasyonlarının en sık yapıldığı ülkelerdendir. İri burun dendiği zaman tüm orantılarında yüze göre büyük olan burun akla gelmelidir. Ameliyatı gerçekleştirirken amaç sadece burnu küçültmek olmamalı, burnun tüm yüz ile ilişkisini yeniden düzenlemek olmalıdır. Yapılı olduğu belli olan, aşırı küçültülmüş veya hastanın yüzüne uygun olmayan bir burun da en az ameliyat öncesi iri burun kadar göze batacak ve istenen sonucu veremeyecektir. Estetik burun ameliyatı geçirip gayet doğal duran ve ameliyat geçirdiği belli olmayan bir burna sahip olmak mümkündür.

Ameliyatı genel anestezi ile yapmayı tercih ediyorum. Bu hastanın ameliyat sonrası şişlik ve morluğunun daha az olmasını sağlıyor. Tampon burun estetiği ameliyatında eskiden hastaların en korktukları şeydi. Şimdi genelde tampon kullanılmıyor. Ortalama bir hastanın sadece 2 gün ağrı kesici ihtiyacı oluyor. Sonrasında sadece buz uygulamak yeterli oluyor.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]