Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
ONLİNE RANDEVU

Lütfen formu doldunuz...


Karın Germe Ameliyatı Size Ne Sağlar?

Karın Germe Ameliyatı Size Ne Sağlar?

Karın germe ameliyatı karın bölgesindeki sarkmış, fazla yağ ve derinin alındığı, karın duvarı kaslarının ve derinin gerdirildiği bir vücut şekillendirme ameliyatıdır. Düz ve gergin bir karna sahip olmak istiyorsanız bu ameliyat sizin için ideal olan ameliyattır. Hamilelik sonrası dönemde veya kilo verdikten sonra karın bölgesinde sarkma ve gevşeme olan hastalar karın germe ameliyatı için uygun adaylardır. Karında sarkık fazla bir doku olması estetik açıdan kişiye rahatsızlık verebilir, kıyafet seçimini engelleyebilir. Ayrıca bu sarkmış dokular fonksiyonel olarak da vücudun ağırlık merkezini bozar. Bu da bel ve sırt ağrılarına neden olabilir. Karın bölgesindeki sarkma ve katlantılar özellikle sıcak havalarda hijyenik problemler ortaya çıkarabilir.

Karın derisi neden sarkar?

Vücudun tüm bölgelerinde olduğu gibi karın bölgesinde de cilt zamanın ve yer çekiminin etkilerine karsı koyamaz. Buna, cildin elastikiyetini belirleyen genetik özellikler, kişinin beslenme alışkanlıkları, sigara içmesi de katkıda bulunan sebeplerdir. Karın bölgesinde tüm bu sebeplere ilave olarak iki faktör daha söz konusudur. Aşırı kilo alma durumunda en çok yağ depolanan ve en çok gerilen bölge karındır. Aşırı kilo kaybında da karın bölgesinin gerilen cildi gevşeyeceğinden kendini toparlayamayabilir Hamilelik sonrası da benzer sebeplerden karın cildinin toparlaması zor olabilir.

Kimler karın germe ameliyatından fayda görürler?

Karın bölgesi istediği kadar düz ve diri olmayan, aynaya baktığında bu görüntüden rahatsız olan herkes karın germe ameliyatı için adaydır. Ayrıca, karın katlantılarının vücudun ağırlık merkezini değiştirmesi sonucu bel ve sırt ağrısı çekenler de bu ameliyattan yararlanabilir.

Spor yaparak karnımı toparlayabilir miyim?

Sporun karın kaslarını sıkılaştırıcı etkisi muhakkak vardır. Ancak yaşınıza, kilo alıp verme durumunuza, cildinizin elastikiyetine ve doğum yapmış olmanıza bağlı olarak karın kaslarında ve deride bazı kalıcı anatomik değişiklikler meydana gelir. Bu değişikliklerin istediğiniz biçimde düzeltilmesi ancak karın germe işlemiyle mümkün olabilmektedir.

Karın germe ameliyatı mı liposuction mı daha yararlı?

İkisinin de uygulama alanları farklıdır. Liposuction yöntemiyle karın dahil vücudun herhangi bir bölgesindeki yağlı dokuyu inceltmek ve şekillendirmek mümkündür. Ancak karın bölgesi cildinde de fazlalık varsa bu fazlığı ancak karın germe ameliyatıyla gidermek mümkündür. Bazı hastalarda iki yöntem birlikte de kullanılabilir. Sizin için hangi yöntemin iyi olduğuna doktorunuz karar verecektir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]