Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
ONLİNE RANDEVU

Lütfen formu doldunuz...


Karın Germe

Bana gelen hastalar arasında karın germe ihtiyacı olanlar meme dikleştirme hastalarıyla benzerlik gösterir. Doğum sonrası karınları deforme olup sarkıklık oluşan hastalar karın germe ameliyatı ile bu sorunlarını giderebilirler. Bir de son yıllarda artan kilo verme ameliyatlarından sonra 60-70 kilo vermiş hastalara daha sık rastlıyoruz. Bu hastalarında genel olarak tüm vücudunda belirgin sarkmalar oluyor. Karın da bu sarkan alanlara dahildir.

Hamilelik sırasında büyüyen rahim karnın ortasında birbirine paralel duran adale yapısını adeta yırtar ve ortadan ikiye ayırır. Doğum sonrası ne kadar spor yaparsanız yapın adale yapısının bu ayrıklığı düzelmez. Karın germe ameliyatında yapılan ayrılmış olan bu adale yapısının tekrar ortada toparlanmasıdır ki zaten ameliyat sonrası şekli veren, beli incelten bu manevradır. Gevşek derinin çıkarılmasıyla da eğer varsa çatlaklarınızdan kurtulabilirsiniz.

Kimler uygun hastadır?

Yaşla, kilo alıp vermekle veya hamilelik sonrasında karın bölgesinde sarkma ve gevşeme olan hastalar karın germe ameliyatı için uygun adaylardır. Karında sarkıklık olması hem bel ve sırt ağrılarına neden olabilir hem de estetik açıdan kişiye rahatsızlık verebilir. Ayrıca karın bölgesindeki sarkma ve katlantılar özellikle sıcak havalarda hijyenik problemler ortaya çıkarabilir. Karın germe ameliyatı kilo verdirmek amaçlı yapılmaz. Aşırı kilosu bulunanlar ancak yeterli kiloyu verdikten sonra ameliyatı düşünmelidirler.

Karın germe ameliyatı nasıl yapılır?

Karın germe ameliyatında kullanılan kesi sezaryen ameliyatının izine benzer. Aynı bölgede ancak daha uzundur. İz, iç çamaşırı ve bikininin altında kalacak şekilde planlanır, böylece dışarıdan görülmez. Karındaki sarkıklık fazla ise iz daha uzun, sarkıklık az ise iz daha kısadır. Bu ameliyat sırasında ayrıca zamanla gevşeyen karın kasları da sıkılaştırılır. Böylece karın bölgesi daha da şekillendirilmiş olur. Göbek deliğine yeniden şekil verilerek genç bir görünüm alması sağlanır. Karnının sadece alt bölgesinde sarkıklık olanlar daha küçük bir iz ile mini abdominoplasti denen ameliyatı da tercih edebilirler.

Tüm vücut germe ameliyatı nedir?

Genellikle mide ameliyatları sonrası 40-50 kilo ve daha fazlasını verdikten sonra sadece karın bölgesinde gevşeme olmaz. Aynı zamanda popo kısmında da gevşeme ve hacim kaybı olur. Böyle hastaların ihtiyacı olan ön tarafta tam bir karın germe ameliyatı gibi başlayıp arkaya doğru uzanan ve popoyu da toparlayan bir ameliyattır. Böylece vücudun önden, arkadan ve yandan bakıldığında orantısı daha düzgün olacaktır.

Ameliyat sonrası… 

Ameliyat sonrası 2-3 hafta içerisinde ilk sonuçlar ortaya çıkmaya başlar. Ancak kesin sonuçlar için en az 2-3 ay beklemek gerekir. Bu süre içerisinde yapılan işleme bağlı şişlik giderek kaybolur ve ameliyatın etkisi ortaya çıkar. Vücudun formunu alması için bir süre özel bir korse giymeniz uygundur. Kesi izlerinin incelmesi ve son halini alması bir yılı bulabilir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]