Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
ONLİNE RANDEVU

Lütfen formu doldunuz...


Kaşlarda Düşüklük Nasıl Tedavi Edilir?

Kaşlarda Düşüklük Nasıl Tedavi Edilir?

Bazen yerçekiminin etkisiyle kaşlar düşer, bazen de erken yaşlarda yapısal olarak kaş düşüklüğü kadınları rahatsız eder (bazen erkekleri de rahatsız eder).

Kaş düşüklüğünü en sık tedavi ettiğim yöntem aslında en basit yöntem de. Botulinium toksin uygulaması ile düşük kaşların en az 1-2 mm. yukarı kaldırılması mümkündür. Bu da yüze dinlenmiş ve taze bir görünüm vermek için çoğu zaman yeterlidir. Kaz ayağı çizgilerine uygulanan botoks kaşların yan taraflarını hafifçe yukarı kaldırır. Eğer iç kesimlerin da yukarı kalkması isteniyorsa kaş çatma çizgilerine de uygulama yapmak gerekir. Kaş etrafına yapılan bu uygulamalarla kaşa şekil vermek de mümkün oluyor.  Uygulama ortalama 3-6 ay içinde botoksun etkisinin tamamen kaybolmasıyla sonlanır. Düzenli botoks uygulamasının başka kırışıklıkları arttırıcı etkisi yoktur, başka bölgeler kırışacaksa zaten bunlar zaman içinde kırışır.

Kaşlarda düşüklüğün çok olduğu, ya da hastanın geçici değil daha kalıcı çözümler istediği durumda kaş asma ameliyatı devreye girer. Yaklaşık 45 dakika süren bu ameliyatta hastanın narkoz alması gerekmeden de lokal anestezi ve hafif uyku hali vererek işlemi yapmak mümkündür. 4-5 günlük şişlik dönemi olabilir, ama sonuçlar genellikle hastayı oldukça tatmin eder.

Kaşlarda asimetri çok sık rastlanan bir durumdur. Bunun sebebi yapısal olabileceği gibi mimik kaslarının aismetrik kullanılmasına da bağlı olabilir. Mimik kaslarından kaynaklanan nedenler botoks uygulaması ile çözülebilir. Yapısal asimetrilerde kaş alma şeklini asimetriyi düzeltecek şekilde planlamak, kalıcı makyaj uygulamaları ihtiyaç halinde de asimetrik planlanacak bir cerrahi müdahale yararlı olmakta.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]