Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
ONLİNE RANDEVU

Lütfen formu doldunuz...


Kaz Ayağı Çizgileri

Kaz Ayağı Çizgileri

Gözün yanında gülümsemekle ortaya çıkan çizgilere kaz ayağı çizgisi denir. Yüz mimiklerini fazla aktif kullanan kişilerde, uzun süre TV, bilgisayar karşısında konsantre çalışan kişilerde daha sık görülür. Bir de genetik olarak çizgilenmeye yatkınlık, cilt kuruluğu varsa ve sigara kullanımı varsa otuzlu yaşların başından itibaren bu çizgiler kişiyi rahatsız etmeye başlar.

Kaz ayağı çizgilerinin giderilmesi için en etkin yol botulinium toksini uygulamalarıdır. Hiçbir cerrahi yöntem veya dolgu vs. uygulaması bu bölgede botoks kadar etkin değildir. Bunun sebebi ise çok basit, çünkü bu çizgiler öncelikli olarak deriden kaynaklanmaz. Alttaki adalenin etkisinden kaynaklanır. Hiçbir ameliyat da alttaki adalenin hareketini tamamen ortadan kaldıramayacaktır. Doğrudan adale grubuna etkili en doğru uygulama botokstur.

Kaz ayağı bölgesine botoks uygulanan hastalar bazen gülümsemelerindeki ifade değişiminden şikayet ederler. Aşırı miktarda ve geniş alanda yapılan botoks uygulamaları sonucu gerçekten de gülümsemede donuklaşma görülebilir. Ama bu bölgenin anatomisini iyi analiz eden bir doktor uygun şekilde uygulama yaparsa böyle bir şikayetle genelde karşılaşılmaz. Kaz ayağı botoks uygulamasının bir iyi tarafı da kaşların yan tarafını hafif yukarı kaldırmasıdır.  Bu sayede gözler daha belirginleşir ve şakak kısmı aydınlanır. Bu da hastaya dinlenmiş dinamik bir görünüm kazandırır.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]