Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
ONLİNE RANDEVU

Lütfen formu doldunuz...


Kol Germe

Kollarda sarkma derinin elastikiyetine ve ilerleyen yaşa bağlı oluşabileceği gibi aşırı kilo verme durumunda da oluşabilir. Derisi sıkı olan ancak genelde kalın olan kolu inceltmek için liposuction uygun bir yöntem olabilecekken deride sarkma olduğu durumlarda bu fazla deri çıkarılmadıkça etkili bir sonuç alınamaz. Sarkık deri ve yağlı dokunun alınması işlemi de kol germe ameliyatıdır.

Ameliyat nasıl yapılır?

Hafif derece sarkıklıklarda koltuk altına enine yapılmış bir kesi ile fazlalıklardan kurtulmak ve deriyi gerdirmek mümkündür. Ancak çoğu hastada bu kesiye ilave olarak kolun iç kısmından aşağıya dirseğe doğru da bir kesi yapmak gerekir. Bu kesinin uzunluğu sarkıklık derecesi ve çıkarılması planlanan derinin miktarına göre değişir. Gerekli gerdirme sağlandıktan sonra kesiler dikilir ve şekil vermesi için kol bölgesine özel bir korse uygulanır.

Ameliyat sonrası…

İşleme bağlı şişlik ve morluklar 3-4 hafta içinde geçer ve ilk sonuçlar alınır. 1-2 ay içinde kolunuzu rahat hareket ettirir duruma gelebilirsiniz. Kesin sonuçların alınması 3-6 ay içindedir. Cilt kesisinin tam olarak iyileşmesi ise 1 yılı bulabilir

[Toplam:0    Ortalama:0/5]