Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
ONLİNE RANDEVU

Lütfen formu doldunuz...


Küçük Burun

Küçük Burun

Küçük burunları büyütmek, büyük burunları küçültmekten daha zordur. Neyse ki küçük burunlu bir hastaya büyük burunlu hastalardan daha nadir rastlıyoruz. Küçük burnundan şikayet eden tipik bir hasta daha önce burun estetiği geçirmiştir. Ancak burnu arzusundan daha fazla küçültülmüştür.

Yüz ile uyumlu olmayan, bakıldığında gözlerle dudakların arasına yapıştırılmış gibi duran küçük bir burun hastayı aynı iri bir burnun rahatsız ettiği kadar rahatsız edebilir. Bu durumda benim önerim yeni bir ameliyatla problemi düzeltmeye çalışmaktır. İki ameliyat arasında en az altı ay geçmesini beklemek dokuların yumuşaması ve ikinci ameliyatın başarısı için gereklidir.

Fazlaca küçültülmüş bir burnu büyütmek için doku eklemek gerekir. Hastayı muayene ettikten sonra ortaya çıkan duruma göre kıkırdak, kemik veya her ikisini birden ilave ederek küçük burunları büyütmek mümkün olabilir. Fazla küçültülmüş burunlarda sıklıkla rastlanan bir problem de nefes alma güçlüğüdür. Mevcut kıkırdak yapılar epey daraldığı için hastalar sağlıklı nefes alamazlar. Ameliyattan sonra bu problem de giderilmiş olacaktır.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]