Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
ONLİNE RANDEVU

Lütfen formu doldunuz...


Kulak Memesi Problemleri

Kulak Memesi Problemleri

Kulak memesi şeklinden şikayetle gördüğüm hastalar genelde yüz germe ameliyatı geçirmiş ve ameliyat yerlerinin iyileşmesi sırasında kulak memelerinde çekinti veya asimetri ortaya çıkmış hastalar olabiliyor. Bu hastaların kulak memelerinde genelde uzama olur. Tedavisi yeniden küçük bir müdahale ile kulak memesinin şeklini düzeltmektir.

Bir başka grup hasta uzun yıllar küpe takma nedeniyle kulak deliklerinde büyüme oluşanlardır. Bu grup için en iyi önerim küçük bir müdahale ile mevcut geniş deliği kapatmak ve aradan birkaç ay geçtikten sonra yeni bir delik açtırmak şeklinde oluyor. Bir de yıllar içinde kulak memesi sarkar ve genişler. Yine lokal bir işlemle büyümüş olan kulak memesi küçültülebilir.

Bazen yelken kulak ameliyatları sonrasında kulak şekli düzeltilir ama kulak memesinde yeterli iyileşme gerçekleştirilemeyebilir. Bu durumda kulağın meme kısmı fazla kalkık ve belirgindir. Yine küçük bir müdahale ile bu durum düzeltilebilir.

Son olarak keloid dediğimiz aşırı yara reaksiyonunun en sık görüldüğü noktalardan birisi kulak memesidir. Bazen sadece kulağa delik açmak gibi basit bir müdahale bile keloid oluşumuna sebep olabilir. Tedaviye son derece dirençli olan böyle bir hastada birkaç yöntemi birlikte denemek gerekebilir. Bası tedavisi, steroid tedavisi, silikon, laser gibi yöntemler denenebilecek alternatiflerdendir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]