Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
ONLİNE RANDEVU

Lütfen formu doldunuz...


Liposuction

Vücut şekillendirme ameliyatları içinde en fazla uygulama alanı bulmuş olanı liposuctiondır. Bu yöntem basitçe fazlalık olan yağların emilmesi anlamına gelir. Fazla yağlar mekanik olarak emilebileceği gibi teknolojinin de yardımıyla, laser, ultrason veya radyofrekans gibi yöntemlerle de emilebilir. Kullanılan yöntem ne olursa olsun sonuçta hastaların istemedikleri yağlı bölgeler giderilir.

Aşırı kilolu olmamanıza rağmen veya yaptığınız tüm rejime rağmen bazı bölgelerdeki yağlardan kurtulamıyorsanız liposuction ameliyatı sizin için uygun olabilir. Bu ameliyat bölgesel fazlalıkları olan hastalar için idealdir. Liposuction ile vücudunuzun tüm bölgelerinin uyumunu sağlayabilir kıyafetlerle saklamaya çalıştığınız fazlalıklardan kurtulabilirsiniz. Bu, kişinin vücut imajının güçlenmesini ve özgüveninin artmasını sağlayabilir.

Unutulmaması gereken en önemli nokta liposuction bir kilo verme yöntemi değildir ve zayıflamak amacıyla uygulanmamalıdır.

Liposakşın vücutta hangi bölgelere uygulanabilir?

Aslında cildin altında yağ tabakası kalınlaşması bulunan tüm alanlara uygulanabilir. Ancak pratikte bel, kalça, karın, uyluk ve diz içleri en sık uygulama alanlarıdır. Yine yanaklar, boyun, kollar, göğüsler ve bölgesel yağ depolanması olan hemen her alan da uygulama alanına girer.

Liposuction bir ameliyat mıdır?

Genel veya bölgesel uyuşturma altında, cildin bütünlüğünün bozulduğu müdahaleler ameliyattır. Bu anlamda liposuctionda çok küçük kesiler yapıldığı için kapalı denebilecek bir ameliyat yöntemidir. Enfeksiyon riski taşıdığı için de hastanede ameliyathane şartları altında yapılması uygundur.

Lipoliz ile liposuction arasındaki fark nedir?

Lipoliz yağ hücrelerinin parçalanması işlemidir. Ancak parçalanan yağ hücreleri liposuction ameliyatındaki gibi vücut dışına emilmez. Dokunun içinde bırakılır ve vücut tarafından kendiliğinden emilmesi beklenir. Bu işlemin sürecini hızlandırır. Lipoliz yönteminin dezavantajı ise geniş vücut alanlarına uygulanamaması, içeride fazla miktarda yağ hücresinin bırakılamamasıdır. Eğer bırakılacak olursa enfeksiyon ya da kontrolsüz doku iyileşmesine neden olabilir ki bu da istenmeyen bir durumdur.

Liposuction ameliyatı:

Yağ alınacak alana işlem öncesi belirli bir miktarda özel hazırlanmış bir serum verilir. Bu, hem o bölgede uyuşmayı sağlar, hem de hastanın kan kaybetmeden, güvenli bir şekilde işlemin gerçekleşmesini sağlar. Yeterli sıvı verildikten sonra belirlenen 2–3 noktadan 4–5 mm.lik kesiler yapılır ve bu kesilerden ucu delikli borular deri altındaki yağlı doku içine yerleştirilir. Boruların diğer ucu vakum oluşturan bir sisteme bağlıdır. Bu vakum sayesinde borular ileri geri hareket ettirilerek yeterli miktarda yağ alınır. Yağ alımını kolaylaştırmak için laser veya ultrasound enerjisinden yararlanan cihazlar da kullanılmaktadır. İşlem sonunda özel bir korse giydirilir.

Ameliyat sonrası …

Liposuction ameliyatında ağrı oldukça az hissedilir. İlk 2-3 hafta içinde ameliyata bağlı şişlik ve morluklar geçer ve erken sonuçlar alınır. Kesin sonuçların alınması 3-6 ay kadar sürebilir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]