Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
ONLİNE RANDEVU

Lütfen formu doldunuz...


Meme büyütme ameliyatı için en uygun mevsim hangisidir?

Meme Büyütme Ameliyatı İçin En Uygun Mevsim

Her zaman söylediğim gibi ameliyat olmanın mevsimi olmaz. Vücudumuz Ocak ayında da Temmuz ayında da aynı şekilde iyileşir. Fakat hasta tercihleri ve konforu açısından birkaç noktayı vurgulamak gerekir. Bu noktaları açıkladıkça neden estetik işlemler daha çok kış aylarında gerçekleştiriliyor anlaşılabilir.

Öncelikle biz plastik cerrahlar iyi bir yara iyileşmesi ve iyi bir iz için yaranın güneş görmesini ilk aylar istemeyiz. Yeni yara izi doğrudan güneş ışığı altında kalırsa koyu renk lekelenmelere hassas olur. Dolayısıyla yaz başında, mesela Haziran ayında ameliyat olan bir hasta ameliyatın durumuna göre bazen 1-2 aylık bir süreyi güneşten korunarak geçirmelidir. Böyle olunca kişinin yaz için yaptığı deniz ve havuz programları suya düşebilir. Hayalindeki deniz tatilini yapmak için Ağustos ayını beklemesi gerekebilir. Eğer yaz aylarına ameliyat olmayı planlıyorsanız önce tatil yapıp sonra ameliyat olmanız daha iyi bir seçenek olabilir.

Eğer siz de benim gibi birkaç sefer tatile çıkmaktan hoşlanan bir yapıdaysanız tüm bir yaz periyodunu atlamanız gerekebilir. Bazı meslek gruplarında böyle bir tercih imkanı yoktur. Örneğin öğretmen hastalarım ameliyat olup iyileşmek için sadece yaz tatili dönemi veya yarıyıl tatili dönemine sahiptir.

Estetik ameliyat planlarken ikinci bir nokta da iyileşme konforu. Bazı ameliyatlarda korse giymek gerekir. Sıcak yaz aylarında korse giymek ve tüm gün bu şekilde dolaşmak çok zor olabilir. Hastalar daha serin havalarda iyileşme konforu için de ameliyat olmak isterler.

Benim hastalarıma ideal ameliyat mevsimi için tavsiyem şu şekilde oluyor; Eylül ayı ile birlikte vücut için Ekim ayı ile birlikte yüz bölgesi için ameliyatlar daha rahat oluyor. Her iki durumda da Mayıs ayına kadar operasyonlarınızı sonlandırın, sadece iyileşme dönemi kalsın. Böylece rahat rahat yaz tatili programı yapar, yazın keyfini çıkartabilirsiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]