Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
ONLİNE RANDEVU

Lütfen formu doldunuz...


Meme Büyütme

Meme Büyütme

Biz plastik cerrahların gözünde oldukça sıradan bir ameliyatmış gibi algılanmasına karşın meme büyütme estetiği, doğal ve kalıcı sonuçlar alınması için dikkat edilmesi gereken püf noktaları olan bir ameliyattır.

Meme büyütme ameliyatı ile:

  • Küçük olan göğüs dokusuna hacim katarak daha dişi bir görünüm elde etmek
  • Asimetrik olan göğüs dokusunu daha simetrik hale getirmek
  • Hafif derecede sarkmaları dikleştirmek mümkündür.

Modern meme büyütme ameliyatları silikon protezlerin kullanımının yayılmasıyla başlar. Bu alanda olan gelişmeler protez teknolojisindeki gelişmelere paraleldir. Yuvarlak protezler, yumuşak içerikli silikon jeller, damla şeklinde olan anatomik protezler geliştikçe bizim yöntemlerimiz de buna paralel gelişti.

Teknolojinin yararını gördüğümüz bir alan da hangi tür ve büyüklükteki protezlerin hastayı nasıl bir görünüme kavuşturacağı hakkında fikir veren 3D dinamik görüntüleme yöntemleri oldu. Böylece hastalar hayalini kurdukları göğüs şekli ve büyüklüğünü cerrahlarına daha kolay ifade edebiliyorlar.

Bazı hasta gruplarında yağ enjeksiyonlarının da meme büyütmede veya asimetrik memeleri düzeltmede artık rolü var. Böylece hastanın ömür boyu bir protez taşımasındansa kendi dokusuyla sorununu çözümlemiş oluyoruz.

Meme büyütme için günümüzde geçerli yöntemler nelerdir?

Günümüzde meme hacmini büyütmek için en geçerli yol meme protezi uygulamasıdır. Son yıllarda yağ enjeksiyonuyla ya da başka bazı maddelerin enjeksiyonuyla da memenin hacmi belli bir oranda arttırılabilmektedir, ancak bu yöntemle uzun dönemde elde edilen sonuçlar ve kalıcılık konusunda henüz yeterli bilgi mevcut değildir.

Göğüs Büyütme Ameliyat öncesi neleri bilmem gerekir?

Doktorunuzla en azından şu dört konuyu konuşmalısınız: Kullanılacak protez türü (serum veya silikon içerikli), protezin konacağı bölge (meme dokusunun veya kasın altına), cilde yapılacak kesi (ya meme ucundaki renkli doku etrafına, ya meme altındaki kıvrıma, ya da koltuk altına 3.5- 4 cm.lik kesiler yapılabilir) ve ne kadar büyük protez konacağı (doktorunuza isteğinizi belirtmelisiniz).

Tüm bu konular doktorun muayenesi, hastayı aydınlatması ve hasta isteğine göre yüz yüze konuşarak şekillendirilir.

Meme Büyütme Ameliyat sonrası:

Ameliyat sonrası bir miktar ağrı hissetmeniz normaldir. Cerrahiye bağlı şişlikler 2-3 hafta içinde geçer. 4-7 gün içinde işinize dönebilirsiniz. Aktif spor yapabilecek duruma gelmeniz 4-6 haftayı bulabilir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]