Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
ONLİNE RANDEVU

Lütfen formu doldunuz...


Meme Dikleştirme

Kliniğimi ziyaret eden ve meme dikleştirme ameliyatı isteyen hastalarım genelde otuz yaşın üzerinde, en az bir doğum yapmış kadınlardır. Doğum ve emzirme sonrası kaçınılmaz olarak göğüslerde bir miktar sarkma hatta hacim olarak da küçülme olur. İşte bu sarkma ve küçülmenin kişiyi rahatsız ettiği noktada ben devreye giriyorum.

Meme dikleştirme ameliyatı isteyen kişinin emzirme dönemini bitirmiş olması, yeni bir hamilelik planlamaması ve ideale yakın kiloda olmasını istiyorum. Bu şekilde elde edilecek sonuçlar uzun süre kalıcı olur ve hastayı mutlu eder.

Meme dikleştirme ameliyatı sırasında eğer hastanın hacim olarak da desteğe ihtiyacı varsa protez ile hacim desteği vermek de mümkündür. Böylece hasta hem sarkıklıktan kurtulur hem de daha dolgun göğüslere kavuşur.

Vücudun hemen her yerinde görüldüğü gibi memeler de zamana ve yer çekiminin kuvvetine karşı koyamazlar, zamanla eski diri görünümlerini kaybeder ve sarkarlar. Hamilelik ve emzirme sonrası veya aşırı kilo kayıpları sonrası da sıklıkla memelerde sarkıklıklar oluşur. Bu gibi durumlarda meme dikleştirme ameliyatı size uygun bir seçenek olabilir.

Meme dikleştirme ameliyatı nasıl yapılır?

Bu ameliyatta amaç memeyi bozulan formuna kavuşturmak ve sarkan dokuları toparlamaktır. Meme ucu yukarı kaldırılır, fazla deri çıkartılır ve meme dokusu gerdirilir. Meme başının etrafındaki renkli kısım da çok genişlemişse bu da daraltılır. Çıkarılması gereken derinin fazlalığına göre kesi miktarı değişkendir ve bunu doktorunuz size muayene sonrası söyleyecektir. Bazen sadece deri bolluğu değil, örneğin hamilelik sonrası dönemde görülebileceği gibi meme dokusunda da kayıp olabilir. Bu durumda hastanın da arzusuna göre hacim kaybını telafi etmek için bir protez de kullanılabilir.

Ameliyat sonrası…

Cerrahiye bağlı şişlikler ve morluklar 3-4 hafta içinde geçer. Memenin yeni şeklinin tam olarak ortaya çıkması 2-3 ayı bulur. Yapılan kesilerin en ince haline gelmesi ise yaklaşık 1 yılda gerçekleşir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]