Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
ONLİNE RANDEVU

Lütfen formu doldunuz...


Protezli Meme

Protezli Meme

Sarkık veya küçük olan memelerinizi daha güzel göstermek için protez ameliyatı oldunuz. Peki bundan sonrasıyla ilgili ne biliyorsunuz?

Protez ameliyatından sonra hamile kalmanıza ve emzirmenize engel bir durum söz konusu değildir. Protezler meme dokusunun içine değil de altına konduğu için doğrudan süt kanallarıyla ilişkileri yoktur. Bu nedenle sadece protez konmuş, meme dokusuna hiç dokunulmamış hastalar emzirme potansiyellerinden bir şey kaybetmez.

Normal kontrolleriniz için mamografi çektirmeniz gerektiğinde bunu işlemi gerçekleştirecek olan teknisyene bildirin. Protez nedeniyle özel bir pozisyonda işlemi gerçekleştirirse daha iyi görüntüleme elde edilir.

Protez ameliyatından sonra uzun dönemde en sık karşılaşılan istenmeyen durum kapsül kontraktürüdür. Memenizde şekil bozukluğu, ağrı ve sertlik ortaya çıkmışsa kapsül kontraktürü gelişiyor olabilir. Bu durumda ameliyatı gerçekleştiren doktorunuza ulaşın. Kapsül kontraktürü ihtimalinde yeniden ameliyat olmanız gerekebilir.

Meme protezleri sorun çıkartmadıkları sürece hastada kalacak şekilde planlanırlar. Yani 10 sene, 15 sene sonra değiştirilmelerini gerektiren bir kullanım süreleri yoktur. Ancak araya giren gebelikler, kilo alıp verme, yaş alma, doku elastikiyet kaybı meme dokusunu yıllar içinde deforme edebilir. Bu da protezlerin yeniden elden geçirilmelerini gerektirir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]