Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
ONLİNE RANDEVU

Lütfen formu doldunuz...


Sarkık Burun Ucu

Sarkık Burun Ucu

Sarkık burun ucu temelde bir kıkırdak problemidir. Burun ucunu oluşturan kıkırdaklar şekil olarak iri ve aşağı doğru olabilir. Burunla dudak arasındaki açı olması gerekenden daha dar gözükür. Burunda başka bir problem olmasa bile sadece burun ucunun şekli hastayı rahatsız edebilir. Bu durumdan kurtulmak için en uygun çare burun ucu ameliyatıdır. Burun ucu ameliyatı kemiklere dokunmaksızın sadece kıkırdak dokunun yeniden şekillendirilmesi işlemidir. İyileşme süresi standart bir burun ameliyatına göre daha hızlıdır. Şişlikler de daha az olacaktır.

Burun ucu bazı kişilerde gülümserken aşağı doğru hareket eder ve istenmeyen bir görünüm ortaya çıkar. Herkeste olan burun ucu adalesi bu kişilerde daha kuvvetlidir ve istenmeyen görünüme sebep olur. Eğer hasta bir cerrahi geçirecekse problemi yaratan adale yapıştığı noktadan ayrılır ve zayıflatılır. Böylece hasta ameliyat sonrası bu görünümden kurtulur. Daha pratik bir yöntem ise burun ucundaki bu adale için botoks uygulamasıdır. Bu yöntemi de epey uzun zamandır kullanıyorum ve sonuçlarının çok yüz güldürücü olduğunu söyleyebilirim.

Son olarak burun ucu yerçekimine mağlup olarak yaşla birlikte aşağıya doğru sarkar. Eğer bundan şikayetçi olursanız yine yapılması gereken küçük bir müdahale ile burun ucunu yukarı doğru çevirmek olacaktır.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]