Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
ONLİNE RANDEVU

Lütfen formu doldunuz...


Silikon Protez Taktırdığım Belli Olur Mu?

İşte bana göre estetik ameliyatın iyi yapılmışı ile iyi yapılmamışı arasındaki farkı en etkin ortaya koyan soru budur.  Bir işlemin estetik olup olmadığının anlaşılması. Benim yazılarımı takip edenlerin ya da hastam olanların bildiği nokta ben fark edilmeyen estetikten yanayım. Doğal sınırları zorlamadan yapılan her işlemin daha iyi olduğunu düşünüyorum. Bazen tam tersi istekle gelen hastalarım olsa da bu durum benim felsefemi pek etkilemiyor.

Meme büyütme ameliyatı olmak istiyorsanız ama yapay dursun istemiyorsanız işte size bilmeniz gereken bazı püf noktaları:

Öncelikle kendinizi protez kaç cc olmalı gibi hacimsel şartlanmalardan arındırın. Herkesin göğüs kafesi yapısı farklıdır. Boyunuzun uzunluğu, omuz genişliğiniz, kalça genişliğiniz göğüs kafesinizin çapı ve meme dokunuzun mevcut hacmi farklılıklar gösterir. Tüm bu faktörleri dikkate almadan sırf arkadaşınız 300’lük protez taktırdı ve çok güzel oldu diye sizde de aynı sonuç elde edileceği anlamına gelmiyor. Eğer göğüs kafesinizin kabul edebileceğinden daha büyük bir protez ebadı kullanılırsa protez koltuk altına doğru taşma yapacak ve dış görünüşü de yapay olacaktır.

Bir başka nokta da mevcut meme dokunuzun hacmidir. Yeterli meme hacminiz varsa bu protezi örtme ve daha doğal sonuç alma konusunda bir avantaj. Emzirme sonrası meme dokusu hacim kaybına uğramış hastalar bu konuda avantajlıdır. Bir de doğum yapmadığı halde çok az meme dokusuna sahip hastalar vardır. Bu hastalarda çok yüksek hacimlerde protez kullandığınız zaman protezi örtecek doku bulmakta zorlanıyoruz. Sonuç olarak bu grup hastalara yüksek hacimli protezler uygulandığında daha yapay oluyor.

Daha doğal sonuçlar için benim kullandığım bir yöntem de anatomik dediğimiz, damla şekilli protezlerin kullanılması. Benim tecrübeme göre damla şekilli protezlerle daha doğal bir göğüs görüntüsü elde edilebiliyor.

Bütün bu anlattıklarımdan daha mühim olan nokta ise şu ; ”eğer doğal bir göğüs istiyorsanız cerrahınıza bu konuyu net bir şekilde ifade ettiğinize emin olun”. Çünkü bazen biz cerrahlar “ameliyat olduğuna değsin bari” diyerek haddinden fazla büyük protez seçimine gidebiliyoruz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]