Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
ONLİNE RANDEVU

Lütfen formu doldunuz...


Soğuk Lipoliz

Soğuk Lipoliz

Soğuk lipoliz bölgesel zayıflama yöntemidir. Özel bir criyolipoliz cihazı ile yapılır.Hedeflenen bölgeye cihazın probları yerleştirilir ve dokuyu içine doğru vakumlar. Vakumladıktan sonra o bölgeyi -10 dereceye kadar soğutur. Soğuğun etkisi ile ölen yağ hücreleri vücut tarafından parçalanarak atılırlar. Soğuk lipoliz, lenf drenaj, pasif jimnastik, yürüyüş ile kombine edilebilir. Bu şekilde daha hızlı etki elde edilmiş olur.

Soğuk Lipoliz Nasıl Yapılır ?

Hedeflenen bölgeye cihazın uygulama başlıkları deriyi koruyan özel bir cool pad üzerinden uygulanır. Bölgesel yağlanmanın olduğu yerdeki doku başlığın içine vakumlanır, bu sırada soğutma işlemi başlar ve bir saat -10 derecede yağ hücreleri soğutulur. Soğuğun etkisi ile parçalanan yağ hücreleri vücudumuzdan savunma sistemimiz tarafından atılır. Yağların vücuttan atılma süreci hemen başlayıp iki aya kadar devam eder. İşlem sırasında acı ya da ağrı hissedilmez.

Kriyolipoliz Hangi Bölgelere Uygulanır ?

Bu işlem, bölgesel dirençli lokalize yağlanmanın mevcut olduğu tüm bölgelerde uygulanabilir. En sık uyguladığımız yerler ise karın, yanlar ve bacak, basen bölgelerdir.
Soğuk lipoliz tedavisi, yapılan diyet programları ile kilo verildiği halde bazı bölgelerde yağ dokuları direnç gösteriyorsa seçilecek bir metottur. Eğer kişi uygulamadan sonra spor, egzersiz ve sağlıklı beslenme programları uygulamıyorsa kriyolipoliz tedavisi çok etkili olmayacaktır.
Seans Bilgileri

Criyolipolis genellikle tek seans uygulanıyor fakat problemin veya yağlanmanın derecesine göre 15-20 gün aralıklarla ard arda 3 seansa kadar uygulanabilir. Ardışık 3 seanstan fazla yapmanın tedavi etkinliğini artırmada bir etkisi yoktur.

Soğuk Lipoliz ile Kombine Tedaviler Nelerdir ?

Soğuk lipolizin etkisinin daha hızlı görülmesi için sağlıklı beslenmeye dikkat edilmesi, yürüyüş spor ve egzersiz programlarına uyulmasıgereklidir. Bu şekilde bölgesel yağlardan kurtulurken sıkılaşma ve elastikiyet kaybetmemek için önlem de almış olursunuz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]