Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
ONLİNE RANDEVU

Lütfen formu doldunuz...


Tüberöz Meme

Tüberöz Meme

Tüberöz meme konuyla ilgili doktorların bildiği ancak hastaların tam olarak da bilmediği bir yapısal meme problemidir. Tüberöz memede göğüs kafesindeki memenin yerleşim tabanı dardır. Meme altı katlantısı olması gerekenden daha kısa ve hatta yukarıdadır. Meme bu haliyle sıkıştırılmış bir görünümdedir. Meme başı etrafındaki areola dediğimiz kahverengi kısım da çoğu zaman fazlaca genişlemiştir. Üstelik her iki meme birbirinden oldukça farklı yapıda olabilirler. Genç kızlar için oldukça sıkıntılı olan bu durum daha ergenlik sırasında meme dokusu gelişmeye başladığında dikkat çeker. Tedavide tek seçenek ise cerrahidir.

Tüberöz memeli hastaları ameliyat ederken dikkat edilen birkaç nokta şöyledir; sıkıştırılmış bir görünümde olan meme dokusu cerrahi olarak rahatlatılır ve genişletilir. Asimetri genelde mevcut olduğu için ya büyük memeden doku çıkartarak ya da asimetrik meme protezleri konarak mümkün olduğunca hacim eşitliği sağlanır. Meme başı etrafında areola denen kısım eşitliği sağlanır.

Ameliyat için ne kadar beklenirse bu deformitenin hastada yaratabileceği psikolojk baskı o oranda artacaktır. Dolayısıyla memenin gelişimini tamamlamasından sonra ameliyatı ailelerin bir an önce gündeme almasını tavsiye ederim.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]