Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
ONLİNE RANDEVU

Lütfen formu doldunuz...


Üst Göz Kapağı Sarkıklığı

Üst Göz Kapağı Sarkıklığı

Üst göz kapağı iki nedenle sarkar; birincisi zamanla tüm dokularda olduğu gibi üst göz kapağı derisi de yerçekiminin etkisine karşı koyamaz ve gevşer. İkinci neden ise yapısal olarak göz kapakları dolu olan hastalarda daha erken yaşlarda katlantı ve gevşeklik oluşur.

Her iki durumda da tedavi genellikle ameliyattır. Ameliyattan çekinen hastalara bir süre botulinium toksini uygulamaları ile yardımcı olabiliriz. Botoks ile kaşlar biraz yukarı kaldırılabilir, böylece üst göz kapaklarına düşen fazla deri daha iyi görünebilir. Ama botoksun etkisi geçince hastalar eski durumlarına dönerler.

Korkulanın aksine üst göz kapağı ameliyatı ağrısızdır ve hızlı iyileşme süresine sahiptir. Böyle bir işlem için hastayı uyutmak çoğu zaman gerekmez. Sadece bölgesel uyuşturarak 40 dakikalık bir sürede hastalar ameliyat olabilir.

Ameliyatta sarkık deri alınır, aynı zamanda varsa eğer fazla yağ dokuları da alınarak daha dinç bir görünüm sağlanır. Dikiş izi başlangıçta ince kızarık bir çizgidir. 2-3 ay içinde izi fark etmek bile epey güç hale gelir. Hastaların 3-4 gün sosyal hayatlarına ara vermesi yeterlidir.

Ameliyatla birlikte değerlendirilmesi gereken en önemli nokta kaşlarda da sarkma olup olmadığıdır. Eğer böyle bir durum tespit edilmişse mutlaka kaş asma işlemiyle birlikte ameliyatı gerçekleştirmek gerekir. Yoksa hastanın istediği genç ve dinamik bakışları elde etmek pek mümkün olamaz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]