Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
ONLİNE RANDEVU

Lütfen formu doldunuz...


Yanaklarda Sarkma Ve Düzleşme

Yanaklarda Sarkma Ve Düzleşme

Genelde kırklı yaşlarda ortaya çıkan ve bana başvuran hastaları önemli ölçüde rahatsız eden bir konu yanakların eski doluluğunda olmaması ve sarkıklıkların oluşmasıdır. Doğada her şey yerçekimine maruz kalıyor, yüzümüz de öyle. Yirmili yaşlarda dolu yuvarlak elmacık kemikleri yüze üçgen bir görünüm verir. Bu bölgedeki yağların yer çekimine bağlı aşağı inmesiyle elmacık kemiklerinin üzeri düzleşir. Yanak dokusu çene kemiğinin üzerine doğru iner.

Eğer yerçekimi ile sarkan bu dokuyu eski haline getirmek istiyorsak onu tekrar ait olduğu yere, yani yukarıya transfer etmeliyiz, yani bir germe ameliyatı en iyi sonucu verir. Göz altındaki torbaların giderilmesi, elmacık kemiklerinin yeniden yirmili yaşlardaki gibi dolgun olmasının sağlanması için orta yüz germe ameliyatı idealdir. Yanakları ve boynu toparlamak istiyorsak klasik bir yüz germe ameliyatı idealdir. Bu bahsettiklerim korkulacak boyutta ameliyatlar değildir ve uygun ellerde sizi farklı bir insan haline getirmez. Yine aynı kişi, aynı bakışlar olur ama daha tazelenmiş ve gençleşmiş olursunuz.

Daha ameliyat konusunda kafası netleşmemiş veya henüz erken sarkma bulguları veren hastalara ise dolgu uygulamalarıyla yardımcı olmak mümkün. Dudaklarla yanaklar arasında oluşan olukların doldurulması buraya daha aydınlık bir görünüm kazandırarak yüze canlılık verecektir. Germe işlemi olmaksızın sadece elmacık kemiklerinin üzerinin doldurulması yöntemi ise benim hiç kullanmadığım bir yöntem. Bu yolla sarkan doku yukarı alınamayacağı gibi elmacık kemiklerinin üzerinde dolgu malzemesi suni bir gülümsemeye neden olmaktadır.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]