Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
ONLİNE RANDEVU

Lütfen formu doldunuz...


Yüz Germe Estetiği

Aynanın karşısına geçip elinizle yanaklarınızı yana doğru germeye başlamışsanız yüz germe ameliyatınızı planlamaya başlamışsınız demektir.

Yüz germe (facelift) ameliyatı ile

  • Hacim kaybetmiş ve yerçekimi etkisiyle aşağıya doğru inmiş yanaklarınızı tekrar yukarı, ait oldukları yere alabilirsiniz.
  • Ağız köşesi ile yanaklar arasında oluşmuş derin olukları giderebilirsiniz
  • Çenenizin kenarına inmiş gevşek deri ve yağ dokusundan kurtulabilirsiniz
  • Boynunuzda oluşan gevşek deri ve katlantıları giderebilirsiniz

Bu ameliyata hastanın muayenesine göre kaş germe ve göz kapağı estetiği de ilave edilerek tam bir yüz gençleştirme sağlanır.

Ortalama bir ameliyat 2.5-3 saat kadar sürer. Zannedilenin aksine ağrılı değildir. Hastaların çoğu ameliyat sonrası dönemi kolay geçirirler.

Yüz germe ameliyatıyla elde edilen sonuçlar diğer yüz gençleştirme yöntemleriyle kıyaslandığında en uzun etkili sonuçlardır. Genelde bu ameliyat hayatınızda bir kere yaptıracağınız ve etkilerini tüm ömrünüz boyunca göreceğiniz bir işlemdir.

Ameliyat öncesi bilmem gerekenler nelerdir?

Öncelikle ayna karşısında yüzünüzün hangi özelliklerinden memnun olmadığınızı kendi başınıza tespit etmenizde büyük yarar vardır. Doktorunuzla görüşmenizde bunları belirtmeniz büyük kolaylık sağlar. Yüzün; alın, göz çevreleri, burun, yanaklar, ağız çevresi ve çene kısmından oluşan bir bütün olduğunu unutmamak gerekir. Buna bir de yakın komşulukta bulunan boyun bölgesi de eklenmelidir. Yaşlanma tüm bu dokuları birlikte etkileyen bir süreçtir. Bazen bir veya birkaç bölge daha çok etkilenmiş olabilir ve sadece bu bölgelere yönelik müdahale isteyebilirsiniz. Ancak istediğiniz bu bölgeler 10–15 sene önceki hallerine gelince bu sefer yüzün diğer kısımlarıyla doğal olmayan bir tezat oluşturabilirler. Plastik cerrah olarak benim görevim, en doğal ifadeyi koruyarak sizi genç göstermek için gerekli önerilerde bulunmaktır.

Ameliyat:

Klasik yüz germe ameliyatında kesi, her iki yanda saçlı deri içinden başlar, kulak önünden geçer, kulak memesinin hemen altından kulağın arkasına kıvrılır ve buradan da tekrar kulak arkası saçlı deri içinde bir miktar daha devam eder. Bu iz uzun gibi gözükmesine rağmen, bir kısmı saçlı deri içinde, bir kısmı kulak arkasında oldukça iyi gizlenir. Kulak önündeki kısım ise uygun planlandığında oldukça iyi iyileşir ve fark edilmez. Bu kesilerle; şakaklar, kaşların yan tarafları, göz kenarları, yanaklar, ağız köşesi, çene altı ve boyunda gelişen sarkıklıkları gidermek mümkündür. Aynı işlem sırasında ayrı kesilerle göz kapağı estetiği de gerçekleştirilebilir.

 

Ameliyat sonrası iyileşme dönemi nasıl geçer?

Yüz germe ameliyatı çok ağrılı değildir. İlk 1-2 hafta yapılan işleme ve ödeme bağlı bir gerginlik hissi vardır. Şişlik ve morluklar 2-3 hafta içinde geçer. Tam sonuç için 2 ay kadar beklemek gerekebilir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]