Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
ONLİNE RANDEVU

Lütfen formu doldunuz...


GÖĞÜSLERİMİ KÜÇÜLTTÜM. ŞİMDİ KENDİMİ DAHA İYİ HİSSEDİYORUM

GÖĞÜSLERİMİ KÜÇÜLTTÜM, ŞİMDİ KENDİMİ DAHA İYİ HİSSEDİYORUM

Göğüslerinizin iri olmasının sizi ne kadar büyük bir sıkıntıya soktuğunu etrafınıza anlatmak çok güç mü oluyor? Bunu özellikle erkeklerin anlamasının ne kadar zor olabileceğini yıllardan beri bu tür ameliyatları yapan ve erkeklerin bu konudaki bakış açılarını bilen birisi olarak anlayabiliyorum. Ben bu yazıda iri göğüslere sahip olan kadınların ne tür sıkıntılar yaşadığını derlemek istedim. Böylece göğüs küçültme ameliyatı planlarken bunu sevdiklerinize nasıl izah etmek gerektiği konusunda daha bilimsel argümanlarınız olabilir.
Öncelikle iri göğüslerin fiziksel olarak kadınlara yaşattığı sıkıntılara bir göz atalım. Büyük göğüsler vücudunuzun ağırlık merkezini değiştirir. Normalde tam merkezde olması gereken ağırlık merkezi öne doğru yer değiştirir. Bu her hareketi yaparken daha fazla efor sarf etmek demektir. Örneğin belli bir mesafe yürürken emsaliniz bir arkadaşınıza göre daha çabuk yorulursunuz. Buna sebep vücudunuzun ağırlık merkezini dengelemeye çalışan omurganızın etrafındaki kaslar daha çok çalışmak zorunda kalır. Buna bağlı olarak sırt ve bel ağrılarınız daha fazla olacaktır. Sabit durumdayken de vücut ağırlık merkezi önde konumlandığı için yine omurga etrafı kaslar dik durmakta aşırı çaba sarf edecek. Eğer bu kaslar yeteri kadar güçlü değilse de kamburunuz çıkacaktır. Bunun yanı sıra iri göğüslerin ağırlığını taşıyacak olan sütyen askıları omzunuza fazladan kuvvet uygulayacağı için sütyen askılarına bağlı izler canınızı yakabilir. Yine bu askının basısı da uzun dönemde boyun ve sırt ağrısına neden olabilir. Bir de iri göğüslerin altında derinin teması ve terleme sonucu oluşabilecek pişik problemi vardır. Özellikle sıcak havalarda göğüs dokusunun karın ön duvarına teması ve sürtünmesi sonucu tahrişler oluşur. Bu bölgeye yeteri kadar dikkat edilmez ve sık havalandırılmazsa mantar enfeksiyonlarına kadar varabilecek hijyen sorunları görmek mümkündür. Tüm bu fiziksel etkiler bile tek başına sizi ve çevrenizi göğüs küçültme ameliyatı konusunda ikna etmelidir. Bu konular artık bilimsel olarak da o denli sabittir ki çok iri göğüslü kadınların meme küçültme talepleri devlet kurumlarında sağlık raporuyla belgelendiği takdirde sigortalarından karşılanır.
Tüm bu fiziksel yakınmalara ilave olarak iri göğüslerin bir de psiko-sosyal olarak sıkıntılarından bahsetmek isterim. Genç kızlığından itibaren göğüsleri büyük olan bir kadın psikolojik olarak sıkıntı duyabilir. Göğüslerini küçük göstermek için kendisini sıkıntıya sokacak dar sütyen kullanmak zorunda kalabilir. Yine göğüslerini gizleyebilmek için bol kıyafetler giymek ve kambur durmak alışkanlık haline gelir. Özellikle ince kıyafetlerin giyildiği yaz aylarında kıyafet seçimi bu kişiler için bir eziyet haline gelebilir.
Eğer siz de uzun süredir göğüs küçültme ameliyatı düşünüyor ancak bunu çevrenize nasıl izah edeceğiniz konusunda sıkıntı yaşıyorsanız yukarıda sıraladığım fiziksel kısıtlılıklar belki biraz olsun işinizi kolaylaştıracaktır. Unutmayın ki göğüs küçültme ameliyatlarına karar vermek zordur. Ancak ameliyat olduktan sonra hastaların çoğu “bilseydim daha önce ameliyat olurdum” derler. Evet, göğüs küçültme ameliyatları ameliyat sonrası hasta memnuniyetinin en yüksek olduğu müdahalelerdendir. Bunu bilmek karar verme aşamasında işinizi kolaylaştıracaktır.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]