Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
ONLİNE RANDEVU

Lütfen formu doldunuz...


Asimetrik Meme

Asimetrik Meme

Memelerin birbirinden farklı olması genelde istisna değil kuraldır. Aslında vücudumuzda çift olan hiçbir organımız birbirinin aynısı değildir. Kaşlarımız, gözlerimiz hatta ayakkabı numaramız bile az veya çok farklıdır. Memeler de bu kurala dahildir. Memelerdeki asimetri meme dokusunun hacminden, emzirme alışkanlıklarından, göğüs kafesinin yapısından kaynaklanan nedenlere bağlı olabilir.

Sadece hacimle ilgili farklılıklar tek taraflı protez ameliyatlarıyla veya bir tarafa daha büyük diğer tarafa daha küçük protez yerleştirilerek düzeltilebilir. Yağ enjeksiyon teknikleriyle de küçük memeyi büyütmek bir alternatiftir. Bazen sorun meme başının yerleşimiyle ilgili asimetriler de olabilir. Bu durumda meme başlarını mümkün olduğunca eşitlemek için tek taraflı veya çift taraflı meme dikleştirme teknikleri uygulanabilir.

Bana göre memede tam bir simetri elde etmek pek olası değildir. Ama yukarıda bahsettiğim ameliyat teknikleriyle hastanın özgüvenini arttırmak ve memelerini bir eksiklik ve utanılacak bir organ olarak görmemesini sağlamak mümkündür. Tavsiyem asimetrik meme problemi olan hastaların mümkün olan en erken yaşta ameliyat olarak psikolojik olarak rahatlamalarıdır.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]