Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
ONLİNE RANDEVU

Lütfen formu doldunuz...


Küçük Meme

Küçük Meme

Meme kadının dişiliğinin simgesidir. Güzel bir göğüs dekoltesini, belli büyüklükte dik bir memeyi her kadın arzu eder. Ergenlik dönemi ile birlikte memeler değişime uğrar ve büyür. Bazı kadınlarda meme büyümesi istendiği kadar olmayabilir. Göğüs kafesi yapısına göre memeler nispeten küçük kalmış olabilir.

Küçük kalmış memeleri büyütmenin en iyi yolu silikon protezlerdir. Silikon, meme kıvamına en yakın ve bilinen en az reaksiyon oluşturabilecek maddelerdendir. Yeni memenin büyüklüğünü ve şeklini istendiği gibi planlamak mümkündür.

Meme büyütme olmak isteyen hastalarım genelde en uzun süre konuştuğum hastalardır. Bu ameliyatta hastanın bilmesi gereken noktalar şunlar; ameliyat hangi kesi ile yapılacak; protezin şekli yuvarlak mı, damla mı olacak; protez kas altına mı kas üstüne mi yerleşecek; büyüklük ne olacak.

Benim çok az meme dokusu olan ince yapılı ortalama bir hasta için kişisel tercihim genelde şöyle oluyor: Memeye daha doğal görünüm verdiğini düşündüğüm için damla şeklinde protez kullanıyorum. Protezi daha iyi gizlemek için göğüs kasının altına yerleştiriyorum. Cerrahi sahayı daha iyi görebilmek için meme altı katlantı çizgisinden bu işlemi gerçekleştiriyorum. Büyüklük ise hastanın arzusuna göre değişkenlik gösterebilir. Hastanın boyuna, göğüs kafesinin yapısına, omuz genişliğine göre ideal hacme birlikte karar verilir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]