Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
ONLİNE RANDEVU

Lütfen formu doldunuz...


Meme Kanseri Sonrası Meme

Ortalama her yedi kadından biri yaşam süreleri boyunca meme kanserine yakalanıyor. Ve memenin bir kısmının ya da tamamının alınması halen bu tür kanserin tedavisi için en etkin yöntem. Bu da bizi memesi deformasyona uğramış milyonlarca kadın olduğu gerçeğine getiriyor. Meme kadının dişiliğini, cinsel kimliğini sergileyen bir organ olduğu için meme kanserinin cerrahi tedavisi kadar önemli bir diğer konu da memenin yeniden yapılması yani meme rekonstrüksiyonu ameliyatı oluyor.

Kanser sonrası tamamı alınmış memeyi başlıca iki yöntemle yapabilirsiniz. Bu amaçla ya hastanın kendi dokularını kullanırsınız, ya da silikon protezler kullanırsınız. Hangi hasta için hangi yöntemin ideal olacağını belirleyen pek çok faktör vardır. Bunları en iyi plastik cerrahınızla konuşarak öğrenebilirsiniz. Her yolun kendine göre avantaj ve dezavantajları vardır. Ama temel kural olarak bu ameliyatlar basamaklı ameliyatlardır ve 2, bazen 3 seansta yapılırlar.

Eğer memenizin tamamı değil de bir kısmı alınmışsa daha şanslısınız demektir. Burada sorun iki meme arasında simetri ve ameliyatlı memede varsa şekil bozukluğunun giderilmesi işlemidir. Yağ enjeksiyonları, protez, karşı memenin küçültülmesi, dikleştirilmesi düşünülecek yöntemlerdir. Burada da yine en iyi sonucu doktorunuzla karşılıklı konuşarak alabilirsiniz. Ameliyatın gerekliliklerinin yanı sıra sizin tercihleriniz de göz önüne alınacaktır.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]