Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
ONLİNE RANDEVU

Lütfen formu doldunuz...


Sarkık Meme

Sarkık Meme

Vücutta tüm dokular gibi meme de yerçekiminin etkisine mağlup olur. Yıllar içinde derisi gevşer ve sarkıklık oluşur. Sarkmanın derecesini belirleyen faktörler genetik özellikler, doğum yapma, enzirme ve kilo alıp verme durumu olabilir.

Sarkan memenin spor yaparak düzelme imkanı yoktur. Spor yaparak kas dokusunu sıkıştırabilirsiniz, güçlendirebilirsiniz. Ama meme dokusu içinde kas yoktur. Bu nedenle meme dokusu sporla dikleşmez. Bazı kişilerin iddia ettiği gibi iple askı yöntemlerinden de uzun vadeli başarılı bir sonuç elde edildiğini görmedim. Ama sarkan memeyi ameliyatla dikleştirmek mümkündür.

Bana meme dokusu sarkıklığı nedeniyle gelen hastalarıma önerilerim şöyle oluyor:

Eğer öngörülebilir bir zamanda kilo verme planınız varsa (ama 1-2 kilogram değil en az 4-5 kilogram) ameliyatı daha sonraya erteleyin. çünkü siz kilo verdikten sonra memeniz de küçülecek ve kısmen bir gevşeme olacaktır.

Eğer öngörülebilir bir zamanda hamilelik planlıyorsanız ameliyatı doğum sonrasına erteleyin. Çünkü hamilelik ve emzirme dönemi ister istemez memede tekrar deformasyona yol açacaktır.

Eğer memenizin sarkıklığından ve küçüklüğünden aynı anda şikayetiniz varsa bu durumda meme büyütme ve dikleştirme yöntemleri sizin için ideal yol olabilir. Sadece sarkma sizin için problemse bu durumda sarkmayı giderecek ama meme hacmini değiştirmeyecek yöntemler vardır.

Eğer ameliyat olmaya korkuyorsanız (ki bugüne kadar ameliyat olmaktan korkmayan hasta görmedim), kendinizi sadece ameliyat sonrasına odaklayın ve gençleşmiş memelere sahip olarak dilediğiniz zaman dilediğiniz kıyafetleri giyebileceğinizi düşünün.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]