Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
ONLİNE RANDEVU

Lütfen formu doldunuz...


Yağ dokusu ile meme büyütme nasıl yapılır?

Yağ Dokusu İle Meme Büyütme

Eğer yağ hücreleri canlı olarak alınıp yine canlılıkları korunarak başka bir bölgeye transfer edilirlerse burada yaşama tutunabilir ve bu bölgede faaliyetlerine kaldıkları yerden devam edebilirler. Bu prensipten hareketle uzun yıllardır yağ kaybına uğrayan yüz bölgesinde yağ enjeksiyonları yapılmış. Daha sonraları gelişimsel olarak küçük olan meme dokusu ve şimdilerde de özellikle popo gibi alanlarda yağ enjekte ederek hacim arttırma çalışmaları yapılmış. Yağ dokusunu almak biz plastik cerrahlar için nispeten kolay bir işlem. Yıllardır liposuction ameliyatlarından elde edilen tecrübeler geliştirilerek yağ enjeksiyonu için yol açmıştır.

Peki, alınan bu yağlar nasıl enjekte edilecek. Yani doku içine verilecek. Ve daha da önemlisi uzun dönemde bu yağlardan ne kadarı yeni yerlerine uyum sağlayabilecek ve yaşayacak? Burada kritik faktör meme dokusunu saran cildin gevşekliği. Genellikle doğum yapmış, emzirmiş orta yaş bir kadında meme dokusunu saran deri de gevşemiştir. Yani burada yeni hacmi alabilecek alan vardır. Böyle durumlarda enjekte edilen yağın daha büyük bir kısmı dokuya tutunacaktır. Ama hamilelik ve emzirme dönemi geçirmemiş genç bir hastada deri çok sıkı olur. Bu sıkı doku içinde yağ enjekte etmek hem çok zordur, hem de deri elastikiyeti müsaade etmediği için arzu edilen büyüklüğe erişme güçtür. İşte bu gibi durumlar için kullanılmak üzere bir çeşit vakum cihazı bile geliştirilmiştir. Bu cihaz hastalarda birkaç hafta boyunca meme dokusuna uyguladığı negatif basınç ile deride gevşeme yapmayı amaçlar. Aslında bir nevi göğüs dokusunun ameliyata hazır hale gelmesini sağlar. Ameliyat bu aşamadan sonra gerçekleştirilir. Gevşek derinin verdiği rahatlıkla daha fazla yağ hücresi enjekte edilebilir.

Her grup hasta için yine de yağ enjeksiyonu tek bir seansta sonlanacak bir işlem olarak düşünülmemeli. Ben hastalarıma herhangi bir bölgeye yağ enjeksiyonunun iki seanslı bir işlem olarak görülmesi gerektiğini söylüyorum. Çünkü az veya çok ilk işlem sonrası enjekte edilen yağın bir kısmı takip eden süre içinde erir. Hacim azalır. Dolayısıyla ilk ameliyattan ortalama altı ay sonra ikinci bir enjeksiyon işlemi söz konusu olabilir. Göğüs dokusunu yağ enjeksiyonu ile büyütmek isteyen hastaların bu konuda da bilgi sahibi olmasında büyük fayda var.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]