Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
ONLİNE RANDEVU

Lütfen formu doldunuz...


Yağ enjeksiyonu

Yağ enjeksiyonu:

Son yıllarda bilim insanlarının inceledikleri en ilgi çekici konulardan birisi yağ hücresi. Tanıdıkça yağ hücrelerinin vücutta ne kadar önemli olduğunu anlıyoruz. Yağ hücreleri ile ilgili plastik cerrahinin kullanımında olan yöntemler ve faydalarını bu yazıda derledim.

Öncelikle yağ dokusunun içinde kök hücre dediğimiz ve adeta gençliğin kaynağı olarak görülen hücrelerden bol miktarda vardır. Dolayısıyla, yağ enjeksiyon işlemiyle yüzünüze yapılan tedavinin sadece oraya yağ hücresi nakli yapmadığını, aynı zamanda kök hücrelerini de yüzünüze getirdiğini ve böylece ciltte belirgin bir canlanma ve gençleşme sağladığını biliyoruz. Hatta son yıllarda hastalardan alınan yağ hücreleri özellikle belli bazı işlemlerden geçirilerek içerisindeki kök hücresi miktarı arttırılabiliyor. Böylece yaptığınız işlem sonucu aldığınız fayda daha da artmış oluyor. Yağ hücreleri bu türlü uygulamalarla sadece estetik amaçlı da kullanılmıyor. Örneğin yanık derisi olan bir hastanın bu yanık alan altına yapılacak yağ enjeksiyonları ile derinin kalitesinde de önemli bir miktar iyileşme sağlanmış oluyor. Yani yağ ile birlikte bölgeye bir nevi yenilenme de gelmiş oluyor.

Memeye yağ enjeksiyonu:

Son dönemde yine yağ enjeksiyonlarına bağlı hızla gelişen alanlardan birisi meme büyütme işlemi. Eskiden sadece silikon protezlerle elde edilen meme büyümesi artık yağ enjeksiyonuyla da gerçekleştirilebiliyor. Bu yöntemin silikona göre bazı avantajları ve dezavantajları var. Öncelikle yağ dokusu silikona göre meme dokusuna daha benzer. Sonuçta meme dokusunun da önemli bir kısmı zaten yağdan oluşuyor. Dolayısıyla bu yöntemle daha doğal bir meme hissine kavuşmak mümkün olur. Bir de yağ hücresi kişinin kendisine ait bir dokudur. Bu doku silikon gibi yabancı bir madde olarak görülmez. Ancak memesi küçük olan her hasta yağ enjeksiyonuna uygun değil. Memesi küçük olan kişiler genelde zayıf ve vücudunda fazla yağ bulunmayan bir yapıya sahiptir. Dolayısıyla hastaları tatmin edecek miktarda yağ almak böyle durumlarda çok zordur. Ve şimdilik maalesef başkasından alınan yağı kullanamıyoruz.

Popoya yağ enjeksiyonu:

Yağ enjeksiyonu popoya da yapılabilir. Böylece poponun kavsi daha belirgin hale getirilebilir ve hacim kazandırılabilir. Bu yöntem popoya uygulanan silikon ameliyatlarına bir alternatif olarak geliştirilmiştir. Bana göre de memede kullanımına göre daha hızlı yaygınlaşacaktır. Çünkü popoya yağ enjeksiyonu vücut şekillendirme ameliyatlarında bir eksikliği gidermiştir. Liposuction ameliyatı yaklaşık elli yıldır uygulanan ve giderek gelişen bir teknik. Eskiden vücut şekillendirme amaçlı liposuction sadece fazla yağların alınması şeklinde algılanıyordu. Ancak şimdi vücudun ideal orantılarını bulmak, bel, kalça, bacaklar arasında bir dengeyi sağlama amacıyla bir bölgeden yağ alırken bir bölgeye yağ enjekte etmek de sık kullanılan bir yöntem. Göze hoş gözükenin dümdüz yağsız bir beden değil, orantıları iyi korunmuş kıvrımlı hatlar olduğundan hareketle daha uzun yıllar yağ enjeksiyonları yapmaya devam edeceğiz gibi duruyor.

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]